Pražské derby sa skončilo remízou. Radosť z toho má Plzeň

Nedeľňajšie derby pražských S medzi Slaviou a Spartou v 28. kole najvyššej českej súťaže sa skončilo nerozhodne 1:1.

14.04.2019 20:36
SOCCER-EUROPA-SLP-CHE/ Slavia Foto: ,
Futbalisti Slavie Praha.

Domáci „zošívaní“ sa dostali do vedenia v 20. minúte zásluhou Tomáša Součeka, ale náskok neudržali. Po zmene strán zariadil pre hostí bod Srdjan Plavšič.

V drese Sparty odohral celý zápas slovenský stopér Lukáš Štetina a do štatistík si pripísal žltú kartu. Na opačnej strane Miroslav Stoch nastúpil až v 73. minúte. Slavia má na čele ligovej tabuľky päťbodový náskok pred Plzňou, Sparta je tretia.

Jablonec zdolal Duklu Praha 2:1. V drese hostí videl žltú kartu slovenský stopér Ján Ďurica. Dukla prehrala tretíkrát za sebou a v ligovej tabuľke je na poslednom mieste.

Fortuna liga – 28. kolo

Slavia Praha – Sparta Praha 1:1 (1:0)
Góly: 20. Souček – 53. Plavšič
M. Stoch hral od 73. min – L. Štetina odohral celý zápas a v 42. min videl ŽK

FK Jablonec – Dukla Praha 2:1 (1:1)
Góly: 41. Chramosta, 58. Hübschman – 22. Holík, ČK: 37. Doumbia (Dukla)
J. Považanec odohral celý zápas, A. Fábry sedel na lavičke náhradníkov – J. Ďurica odohral celý duel a v 90. min videl ŽK, S. Dancák a R. Kovaľ sedeli na lavičke náhradníkov

1. Slavia 28 22 3 3 70:21 69
2. Plzeň 28 20 4 4 42:26 64
3. Sparta 28 16 6 6 48:24 54
4. Jablonec 28 14 6 8 49:25 48
5. Ostrava 28 12 6 10 36:32 42
6. Mladá Boleslav 27 10 8 9 46:40 38
7. Olomouc 28 11 4 13 34:41 37
8. Liberec 27 9 9 9 27:23 36