Barcelona využila dlhú prevahu až v závere a kraľuje La Lige. Benzema hrdinom Realu

Futbalisti Barcelony zdolali v súboji prvých dvoch tímov španielskej ligy Atlético Madrid 2:0 a zvýšili náskok na čele tabuľky na jedenásť bodov.

06.04.2019 18:45 , aktualizované: 07.04.2019 10:43
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi strieľa druhý gól Barcelony v zápase proti Atléticu Madrid.

O výhre rozhodli obhajcovia titulu až gólmi Suáreza a Messiho v poslednej päťminútovke, hoci hostia hrali vyše hodiny v oslabení.

V šlágri kola mohol otvoriť skóre po štvrťhodine hry Alba, domáci ľavý bek ale trafil len tyč Oblakovej brány. V 28. minúte bol po slovnej inzultácii rozhodcu priamo vylúčený Costa a Atlético hralo zvyšok zápasu v desiatich.

„Ak to hlavný rozhodca vyhodnotil ako urážku, tak potom ho vylúčil správne,“ dodal svoj pohľad ku kontroverznej situácii kormidelník „Los Colchoneros“ Diego Simeone.

Barcelona ale dlho nemohla početnú prevahu zužitkovať, predovšetkým kvôli vynikajúcemu výkonu brankára Oblaka. Až v 85. minúte sa presadil umiestnenou strelou o tyč dvadsiatym gólom v sezóne Suárez.

„Vieme, že sme urobili nie jeden, ale dva kroky napred smerom k titulu,“ uviedol po stretnutí 32-ročný Suárez.

Poistku pridal líder tabuľky strelcov Messi, ktorý zaznamenal 33. ligový zásah v ročníku. Navyše si pripísal 335. výhru v La Lige, čím sa osamostatnil na čele historických štatistík pred bývalým brankárom Realu Ikerom Casillasom.

„V druhom polčase sme sa zlepšili. Boli sme väčšou hrozbou, ale ich brankár bol neuveriteľný. Aj pri góle Luisa som si myslel, že na jeho strelu dosiahne. Predvádzal stále lepšie a lepšie zákroky. Som šťastný, že sme ho v závere zápase dokázali prekonať,“ dodal Valverde.

Tréner Simeone neuspel proti katalánskemu veľkoklubu ani v 15. ligovom stretnutí. Atlético má po prehre už len dvojbodový náskok na tretí Real Madrid.

Ten otočil domáce stretnutie s Eibarom a po dvoch góloch Karima Benzemu z druhého polčasu zvíťazil 2:1.

Vo štvrtom zápase po návrate trénera Zinedina Zidana Real tretí raz vyhral a napravil stredajšiu prehru s Valenciou.

Hostia išli na štadióne Santiaga Bernabéua prekvapujúco do vedenia v 39. minúte, keď si Cardona po Escalanteho kolmici položil brankára Navasa a pohodlne zakončil.

Benzema však dvoma gólovými hlavičkami z 59. a 81. minúty skóre otočil. V nadstavenom čase nevyužil šancu na hetrik, keď loptu poslal do žrde. So 17 gólmi sa francúzsky kanonier posunul na štvrté miesto v ligovej tabuľke strelcov.

Góly: 32. De Tomás, 90.+ Mario Suárez

FC Barcelona – Atlético Madrid 2:0 (0:0)
Góly: 85. L. Suárez, 87. Messi ČK: 28. Diego Costa (Atlético)

TV Pravda: Čo chýba Jozefovi Barmošovi v najlepšej osmičke Ligy majstrov a ktorá krajina má istú semifinálovú miestenku? Pozrite si video: