Bayern zničil Dortmund už v 1. polčase. Po päťgólovom debakli ho vystriedal na čele

Futbalisti Bayernu Mníchov deklasovali v priamom súboji o prvé miesto v nemeckej Bundeslige Dortmund 5:0 a vystriedali ho na čele tabuľky.

06.04.2019 18:00 , aktualizované: 20:50
Dortmund, Bayern Foto: ,
Sklamaní futbalisti Dortmundu vs. radosť Bayernu.

V úvode šlágra kola síce trafil Dahoud tyč, odvtedy však Bayern dominoval. V desiatej minúte sa proti svojmu bývalému klubu presadil hlavou po rohovom kope obranca Hummels. O sedem minút neskôr sa dočkal jubilejného gólu Lewandowski, ktorý využil obrovskú chybu stopéra Zagadoua.

Poľský kanonier potreboval na 200 bundesligových gólov 284 zápasov, rýchlejšie na túto métu dosiahol iba Gerd Müller (234 zápasov).

Bayern hrozil predovšetkým zo vzduchu a v závere prvého polčasu pridal ďalšie dva góly. Po signále zo štandardnej situácie zvýšil strelou z dorážky Martínez a o chvíľu neskôr predviedol ďalšiu presnú hlavičku Gnabry.

V 89. minúte zavŕšil skóre Lewandowski a s 21 gólmi si upevnil vedenie v tabuľke strelcov. Dortmund prehral v Allianz Arene posledné štyri zápasy s celkovým skóre 2:19. Bavorský veľkoklub vrátil svojmu rivalovi jesennú prehru 2:3 z prvého vzájomného zápasu.

Futbalisti Fortuny Düsseldorf zvíťazili na pôde Herthy Berlín 2:1.

V drese domácich sa asistenciou prezentoval slovenský stredopoliar Ondrej Duda, ktorý videl aj žltú kartu. Hostia sa výhrou dostali na 10. priečku tabuľky o dva body práve pred jedenástu Herthu, ktorá prehrala štvrté stretnutie za sebou.

Hráči Eintrachtu Frankfurt zvíťazili na pôde Schalke 04 2:1 vďaka premenenému pokutovému kopu Luku Joviča z nadstaveného času. Hostia v tomto kalendárnom roku ešte neprehrali, pripísali si štvrté ligové víťazstvo za sebou.

Stuttgart doma len remizoval s Norimbergom 1:1 a pravdepodobne sa nevyhne záchranárskym prácam.

Hertha Berlín – Düsseldorf 1:2 (1:1)
Góly: 41. Grujič – 35. a 61. Raman
Ondrej Duda hral do 70. min. a v 63. dostal ŽK, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

Leverkusen – Lipsko 2:4 (2:1)
Góly: 11. a 23. Havertz (prvý z pok. kopu) – 17. Sabitzer, 64. Werner, 72. Forsberg (z pok. kopu), 84. Cunha

Schalke – Frankfurt 1:2 (1:1)
Góly: 21. Serdar – 13. Rebič, 90.+ Jovič (z pok. kopu), ČK: 90.+ Serdar (Schalke) po druhej ŽK

Stuttgart – Norimberg 1:1 (0:1)
Góly: 75. Kabak – 42. M. Pereira Adam Zreľák (Norimberg) nehral pre zranenie

Wolfsburg – Hannover 3:1 (1:1)
Góly: 31. a 71. Steffen, 78. Roussillon – 30. Weydandt

Bayern Mníchov – Dortmund 5:0 (4:0)
Góly: 17. a 89. Lewandowski, 10. Hummels, 41. J. Martínez, 43. Gnabry