Real nestačil na Valenciu a prehral prvýkrát od Zidanovho návratu

Futbalisti Realu Madrid v 30. kole španielskej La Ligy prehrali vo Valencii 1:2 a prvýkrát od návratu trénera Zinédina Zidana nebodovali.

03.04.2019 23:53
SOCCER-SPAIN-VAL-MAD/ Zidane Modrič real Foto: ,
Zinedine Zidane počas zápasu vo Valencii.

„Biely balet“ z tretieho miesta tabuľky stráca 13 bodov na vedúci Barcelonu.

Real pod Francúzom Zidanom doma zdolal Celtu Vigo (2:0) aj Huescu (3:2), ale vo Valencii narazil. Domácich poslal do vedenia v 35. minúte Guedes presnou strelou, v 83. minúte pridal poistku Garay, ktorý sa proti bývalému klubu presadil hlavičkou po rohu.

Prehru madridského tímu v nastavenom čase už iba zmiernil Benzema takisto hlavičkou po rohovom kope. Valencia poskočila v tabuľke na piatu priečku.

Dôležité body v boji o záchranu stratila Celta Vigo, ktorá viedla na pôde poslednej SD Huesca 2:0, ale napokon remizovala 3:3, keď jej bod zaistil v 81. minúte Alžirčan Ryad Boudebouz.

V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka.

La Liga – 30. kolo

Bilbao – Levante 3:2 (2:0)
Góly: 5. Yuri, 27. Fernández (vlastný), 90.+3 Muniaín (z 11 m) – 51. Roger Martí (z 11 m), 89. Cabaco

Eibar – Vallecano 2:1 (0:1)
Góly: 64. Charles, 74. León – 40. Pozo

Huesca – Vigo 3:3 (0:1)
Góly: 63. Enric Gallego, 71. Ávila, 73. Pulido – 14. Méndez, 57. Aspas, 81. Budibúz

Valencia – Real Madrid 2:1 (1:0)
Góly: 35. Guedes, 83. Garay – 90.+3 Benzema

1. FC Barcelona 30 21 7 2 79:31 70
2. Atlético Madrid 30 18 8 4 45:19 62
3. Real Madrid 30 18 3 9 53:36 57
4. Getafe 30 12 11 7 37:27 47
5. Valencia 30 10 16 4 33:24 46
6. Alavés 29 12 8 9 31:35 44