Neapol vyškolil AS Rím a vzdialil sa Interu. Škriniar nevyužil veľkú šancu

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 29. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A nad Interom Miláno najtesnejším rozdielom 1:0.

31.03.2019 18:24 , aktualizované: 22:45
Milan Škriniar Foto: ,
Milan Škriniar a brankár Samir Handanovič z Interu po prehre s Laziom.

Jediným úspešným strelcom zápasu bol v 13. min srbský reprezentant Sergej Milinkovič-Savič. V drese „nerazzurri“ odohral celé stretnutie slovenský obranca Milan Škriniar.

Ešte za bezgólového stavu mal šancu otvoriť skóre, ale po rohovom kope z hranice približne siedmich metrov prestrelil bránku. Rimania sa milánskemu súperovi revanšovali za októbrovú prehru 0:3 a v tabuľke poskočili na piate miesto.

Futbalisti AS Rím podľahl Neapolu vysoko 1:4. Hostia viedli už po dvoch minútach vďaka gólu svojho najlepšieho strelca Milika, ktorý dal 16. gól v sezóne.

Ešte do polčasovej prestávky síce vyrovnal Perotti, ale v druhom polčase Neapol strhol zápas na svoju stranu tromi zásahmi. Postupne skórovali Mertens, Verdi a Younes.

Neapol ďalej stráca 15 bodov na vedúci Juventus, ale pred tretím Interom Miláno má výrazný náskok. AS Rím prišiel o piatu priečku a klesol až na siedme miesto.

Atalanta Bergamo zdolala Parmu v základnej zostave s Jurajom Kuckom na jej ihrisku 3:1. Dva góly dal útočník Duvan Zapata a vyrovnal strelecký účet hviezdy Juventusu Cristiana Ronalda, ktorý má v tomto ročníku Serie A na konte tiež 19 gólov. Tabuľku strelcov vedie Fabio Quagliarella zo Sampdorie s 21 gólmi.

Serie A – 29. kolo:

FC Parma – Atalanta Bergamo 1:3 (1:1)
Góly: 8. Gervinho – 75. a 90.+ D. Zapata, 24. Pašalič

AS Rím – Neapol 1:4 (1:1)
Góly: 45.+ Perotti (z pok. kopu) – 2. Milik, 50. Mertens, 55. Verdi, 81. Younes

Dries Mertens a Simone Verdi sa tešia z gólu... Foto: Reuters, ALBERTO LINGRIA
Dries Mertens, Simone Verdi Dries Mertens a Simone Verdi sa tešia z gólu Neapola.

Milan Škriniar (Inter Miláno) odohral celé stretnutie

TV Pravda: Čo chýba Jozefovi Barmošovi v najlepšej osmičke Ligy majstrov a ktorá krajina má istú semifinálovú miestenku? Pozrite si video: