Ronalda zastúpil rozbehnutý tínedžer, AC zarezala hrúbka Donnarummu v 1. minúte

Futbalisti Juventusu zdolali v 29. kole talianskej ligy na svojom ihrisku Empoli 1:0. Pri neúčasti zraneného najlepšieho strelca tímu Cristiana Ronalda strelil jediný gól stretnutia striedajúci Moise Kean.

30.03.2019 20:26 , aktualizované: 31.03.2019 12:46
Moise Kean Foto: ,
Moise Kean z Juventusu oslavuje gól proti Empoli.

Devätnásťročný taliansky útočník nadviazal na svoje dva premiérové góly z národného tímu a v 72. minúte zaistil Juventusu 25. ligovú výhru v sezóne. „Stará dáma“ zvýšila svoje vedenie na čele tabuľky na 18 bodov, druhý Neapol má zápas k dobru.

„Nie som Messi ani Ronaldo, ale verím, že jedného dňa budem ako oni,“ reagoval 19-ročný útočník na porovnanie s najlepšími.

Rozruch okolo vychádzajúcej hviezdy sa snaží krotiť tréner Juventusu Massimiliano Allegri: „Streliť za Taliansko dva góly v dvoch dueloch a byť pod drobnohľadom verejnosti je fyzicky a psychicky únavné. Keď sa vrátil z národného tímu, vyzeral, že nevie, kde je. Má však všetky predpoklady na to, aby sa raz stal veľkým hráčom. Tie však mali aj mnohí pred ním, no počas kariéry zišli z tej správnej cesty.“

Futbalisti AC Miláno prehrali na ihrisku Sampdorie Janov tesne 0:1. Rozhodla o tom kuriózna situácia z prvej minúty zápasu. Brankár „Rossoneri“ Donnarumma prihral pri rozohrávke priamo na nohu dobiedzajúceho Defrela a ten po 33 sekundách strelil do prázdnej bránky jediný gól zápasu.

Milánčania prehrali druhý zápas po sebe, no stále im patrí štvrtá priečka v tabuľke. Sampdoria figuruje na ôsmej pozícii.