Lipsko zničilo Herthu s Dudom, Bayern zaváhal s Freiburgom

Futbalisti Dortmundu zdolali Wolfsburg 2:0 a dostali sa o dva body na čelo nemeckej Bundesligy pred Bayern, ktorý len remizoval 1:1 vo Freiburgu.

30.03.2019 18:13 , aktualizované: 20:58
Bayern, Freiburg Foto: ,
Futbalisti Bayernu po remíze s Freiburgom.

Dortmund sa musel zaobísť bez kapitána Marca Reusa, ktorý sa svojou priateľkou očakáva v najbližších hodinách narodenie potomka. „Sú aj dôležitejšie veci než futbal, najmä pokiaľ ide o prvého potomka. Musíme si poradiť bez Marca, ako sme si už poradili niekoľkokrát v minulosti,“ uviedol pred zápasom športový riaditeľ klubu Michael Zorc.

Borussia rozhodla o zisku troch bodov až v 90. minúte, keď sa z priameho kopu trafil Alcácer. Rovnaký hráč pridal v nadstavenom čase ešte druhý gól a so 16 zásahmi sa dostal na druhé miesto bundesligovej tabuľky strelcov.

Freiburg zaskočil doteraz vedúci Bayern už v tretej minúte, keď rovnako ako v jesennom vzájomnom zápase skóroval Höler. V 22. minúte ale vyrovnal po pohotovom spracovaní a akrobatickom zakončení najlepší strelec súťaže Lewandowski. Poľský kanonier si pripísal 19. ligový gól v sezóne a už len jeden ho delí od hranice 200 gólov v súťaži.

Lewandowski mohol v nadstavenom čase rozhodnúť, hlavičkou ale trafil len tyč. Aj druhý vzájomný zápas v sezóne sa tak skončil 1:1 a Bayern stratil body po šiestich ligových zápasoch.

Lipsko deklasovalo Herthu s Ondrejom Dudom v zostave vysoko 5:0. Hetrikom sa prezentoval útočník Yussuf Poulsen. Reprezentant SR odohral celý zápas, jeho krajan a spoluhráč Peter Pekarík sedel na lavičke náhradníkov.

Hetrikom sa blysol útočník Poulsen, ktorý sa stal piatym Dánom v histórii, ktorý dal tri góly v jednom bundesligovom zápase. Jeho kolega z útoku Werner si v stretnutí pripísal tri asistencie.

Lipsko si upevnilo tretie miesto a na druhý Bayern stráca deväť bodov. Hertha prehrala tretíkrát v rade a je desiata.

Góly: 17. Forsberg, 27., 56. a 62. Yussuf Poulsen, 64. Haidara
Ondrej Duda odohral celý zápas, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

TV Pravda: Bývalí futbaloví reprezentanti Ján Pivarník a Dušan Tittel v ďalšej časti relácie Týždeň v športe hodnotia štart Slovákov do kvalifikácie ME 2020 a hovoria aj o ich postupových šanciach: