Prehra, ktorú nikto nečakal. Juventus padol prvýkrát v sezóne

Futbalisti Juventusu Turín zaknihovali v nedeľňajšom stretnutí 28. kola najvyššej talianskej súťaže prvú prehru v aktuálnom ročníku, keď podľahli domácemu FC Janov 0:2.

17.03.2019 15:08
Juventus Turín, FC Janov Foto: ,
Radosť hráčov Janova po výhre nad Juventusom.

Hostia po utorňajšom víťazstve proti Atléticu Madrid v Lige majstrov nastúpili v oslabenej zostave, keď na súpiske chýbal Cristiano Ronaldo.

Domáci sa chopili šance a úradujúcemu majstrovi ani len nedovolili vystreliť na bránku a v druhom polčase gólmi Stefana Sturara a Gorana Pandeva rozhodli o zisku všetkých troch bodov.

Futbalisti Inter Miláno zvíťazili nad svojim mestským rivalom AC výsledkom 3:2. „Nerazzurri“ sa dostali do vedenia už po 152 sekundách hry, keď z bezprostrednej blízkosti skóroval Matías Vecino. Po zmene strán zvýšil náskok hostí peknou hlavičkou k ľavej žrdi stopér Stefan de Vrij.

V 57. min odpovedal rovnakou mincou Tiemoué Bakayoko, ale o desať minút neskôr prinavrátil Interu dvojgólové vedenie premenenou penaltou Lautaro Martínez. AC Miláno následne už len dokázalo skorigovať skóre zásluhou gólu Matea Musachia.

Inter, v ktorého zostave odohral celé stretnutie slovenský obranca Milan Škriniar, vyhral šestnásty zápas v sezóne a v tabuľke sa vyšvihol na tretiu priečku.

SSC Neapol – Udinese 4:2 (2:2)
Góly: 17. Younes, 26. Callejon, 58. Milik, 70. Mertens – 30. Lasagna, 36. Fofana

AC Miláno – Inter Miláno 2:3 (0:1)
Góly: 57. Bakayoko, 71. Musacchio – 3. Vecino, 51. de Vrij, 67. L. Martínez (z pok. kopu)
Milan Škriniar (Inter) odohral celý duel

TV Pravda: Kto získa futbalový titul? Ako bude vyzerať trnavská jar? Pozrite si naše predpovede v relácii Týždeň v športe – futbalový špeciál s Vladimírom Kinderom (vysielané 11. 2. 2019):