Tri góly, dve červené karty. Juventus vyhral v Neapole a zvýšil náskok

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 26. kola talianskej Serie A na pôde SSC Neapol 2:1 a na čele tabuľky majú pred tímom spod Vezuvu už šestnásťbodový náskok.

03.03.2019 22:40
neapol juve futbal Foto: ,
Allan z Neapola a Blaise Matuidi z Juventusu v súboji o loptu.

Duel ovplyvnila situácia z 25. minúty. Cristiano Ronaldo sa rútil sám na brankára domácich Alexa Mereta. Ten sa snažil trafiť nohou loptu, no kanonier hostí si ho obhodil a následne spadol.

Rozhodca okamžite vytiahol červenú kartu a do bránky Neapolu musel ísť David Ospina. Toho prekonal z následného priameho kopu Miralem Pjanič. Na 2:0 zvýšil o desať minút hlavou Emre Can.

Sily na ihrisku sa vyrovnali ihneď po zmene strán, keď Pjanič zahral rukou a po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy. Neapolu sa podarilo znížiť v 61. minúte zásluhou Joseho Callejona, vyrovnať mohol v 84. minúte Lorenzo Insigne, no z pokutového kopu trafil len do bránkovej konštrukcie.

Hráči FC Turín zvíťazili na vlastnom ihrisku v nedeľňajšom stretnutí nad Chievom Verona 3:0. Domáci neprehrali už v šiestom zápase za sebou.

Futbalisti Udinese vyhrali 2:1 v domácom stretnutí nad Bolognou, ktorá prehrala tretíkrát v sérií.