Duda prispel k výhre Herthy, domáci debakel pre Schalke

Futbalisti Herthy Berlín zvíťazili v sobotňajšom domácom stretnutí 24. kola nemeckej I. bundesligy nad hráčmi Mainzu 2:1.

02.03.2019 18:30 , aktualizované: 21:02
Germany Bundesliga Soccer duda Foto: ,
Ondrej Duda v drese Herthy Berlín.

Slovenský reprezentant Ondrej Duda odohral v drese Herthy takmer celý zápas, keď striedal až v 90.+3 minúte. Do štatistík sa nezapísal. Jeho spoluhráč Peter Pekarík absentoval pre zranenie.

Schalke na vlastnom ihrisku utrpelo debakel od Düsseldorfu 0:4. Domáci v uplynulých piatich ligových zápasoch strelili iba jeden gól a inkasovali dvanásťkrát.

Dobrú fazónu potvrdil Frankfurt, ktorý si poradil s Hoffenheimom 3:2, hoci v 89. minúte ešte prehrával 1:2. V domácej súťaži neprehral už sedem duelov a v tabuľke je piaty s trojbodovým mankom na 4. priečku zaručujúcu účasť v Lige majstrov.

Bayern Mníchov zdolal štvrtý Mönchengladbach pohodlne 5:1 a bodovo sa dotiahol na vedúci Dortmund, druhý je už iba tesne o skóre. „Bavori“ strelili v sezóne 2018/2019 o dva góly menej. Dvoma zásahmi sa v drese Bayernu blysol Robert Lewandowski.

Bundesliga – 24. kolo

Eintracht Frankfurt – TSG 1899 Hoffenheim 3:2 (1:1)
Góly: 20. Rebič, 89. Haller, 90.+ Paciencia – 43. Joelinton, 60. Belfodil, ČK: 66. Kasim (Hoffenheim) po druhej ŽK

Hertha Berlín – 1. FSV Mainz 05 2:1 (0:0)
Góly: 50. Grujič, 60. Stark – 46. Stark (vlastný)
Ondrej Duda (Hertha) hral do 90.+3 min

Bayer Leverkusen – SC Freiburg 2:0(1:0)
Góly: 4. Aranguiz, 73. Bailey

1. FC Norimberg – RB Lipsko 0:1 (0:1)
Gól: 40. Klostermann

Schalke 04 Gelsenkirchen – Fortuna Düsseldorf 0:4 (0:1)
Góly: 62. a 84. Kownacki, 36. Lukebakio (z 11 m), 68. Raman

Mönchengladbach – Bayern Mníchov 1:5 (1:2)
Góly: 37. Stindl – 47. a 90.+ Lewandowski (druhý z pok. kopu), 2. Javi Martínez, 11. T. Müller, 75. Gnabry

1. Dortmund 24 16 6 2 58:27 54
2. Bayern Mníchov 24 17 3 4 56:27 54
3. Lipsko 24 13 6 5 43:20 45
4. Mönchengladbach 24 13 4 7 43:30 43
5. Frankfurt 24 11 7 6 47:30 40
6. Leverkusen 24 12 3 9 43:35 39
7. Wolfsburg 23 11 5 7 38:30 38
8. Hertha Berlín 24 9 8 7 37:34 35