Hamšíka čaká prvý zápas. Cieľom je záchrana, tvrdí

01.03.2019 09:57
Marek Hamsik, Marek Hamšík, hamšík
Marek Hamšík. Autor: ,

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík pred dvoma týždňami prestúpil z talianskeho SSC Neapol do čínskeho klubu Ta-lien I-fang.

Od príchodu do najľudnatejšej krajiny sveta naplno zaberá, aby sa kvalitne pripravil na štart najvyššej čínskej súťaže, ktorá sa začína už v piatok 1. marca. Tím z Ta-lienu v dueli 1. kola nastúpi v nedeľu na ihrisku mužstva Che-nan Ťien-jie. Hrať sa začne už o 8.30 h SEČ.

„Stále som v hoteli v Šanghaji, kde sme na sústredení pred ligou. Trénovali sme každý deň. Väčšinou iba raz, iba v jednom prípade sme mali dvojfázový tréning. Počas dvoch týždňov sme mali iba dva dni voľna,“ uviedol Hamšík prostredníctvom svojej oficiálnej stránky na internete marek-hamsik.sk.

Marek Hamšík počas
		piatkovej
		tlačovej...
Marek Hamšík počas
		piatkovej
		tlačovej...
+5Marek Hamšík počas
		piatkovej
		tlačovej...

V drese nového zamestnávateľa doteraz stihol odohrať jeden prípravný zápas. „Nastúpili sme proti účastníkovi najvyššej súťaže Šanghaju Šen-chua. Prehrali sme 0:3, hral som prvý polčas, počas ktorého sme dostali iba jeden gól. Ak hráme systémom 4–2–3–1, tak som podhrotový hráč. Ak preferujeme 4–3–3, tak hrám ľavého záložníka tak, ako to bolo v Neapole,“ doplnil 31-ročný Banskobystričan, dlhoročná opora SSC Neapol a viacnásobný rekordér tohto klubu.

Ta-lien I-fang skončil v uplynulej sezóne medzi čínskou elitou ako nováčik na 11. mieste spomedzi šestnástich účastníkov. „Pre Ta-lien to bude iba druhý rok v najvyššej súťaži. Mali sme posedenie s majiteľmi klubu, ktorí povedali, že prvoradým cieľom je udržať sa v lige. Keby sme skončili v prvej osmičke, bol by to veľký úspech,“ skonštatoval Marek Hamšík.

TV Pravda: Kto získa futbalový titul? Ako bude vyzerať trnavská jar? Pozrite si naše predpovede v relácii Týždeň v športe – futbalový špeciál s Vladimírom Kinderom (vysielané 11. 2. 2019):

#Marek Hamšík #SSC Neapol
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku