Barcelona v Seville dvakrát prehrávala, 50. hetrikom ju spasil Messi

, , 23.02.2019 18:30, aktualizované: 22:43
Lionel Messi
Kapitán Barcelony Lionel Messi sa teší z jedného z troch gólov do siete Sevilly. Autor: ,

Futbalisti Sevilly podľahli v 25. kole španielskej ligy doma Barcelone 2:4, hoci dvakrát viedli. Český brankár Tomáš Vaclík inkasoval tri góly od Lionela Messiho, hviezdny Argentínčan navyše na štvrtý gól prihral Suárezovi.

Barcelona si poistila vedúcu priečku, súper Slavie v Európskej lige naopak prišiel o štvrté miesto, na ktoré sa po výhre 2:1 nad Vallecanom posunulo Getafe.

Sevilla vstúpila do zápasu aktívne a v 22. minúte jej hráči ukážkovo vyriešili prečíslenie traja na dvoch. Na konci akcie bol Navas, ktorý krížnou strelou prekonal Ter Stegen. O štyri minúty neskôr však vyrovnal parádne strelou z voleja Messi.

Ešte do konca polčasu domáci znovu viedli. Sarabia vrátil z pravého krídla loptu pod seba a jeho prihrávku zužitkoval umiestnenou strelou Mercado. V 67. minúte však Vaclík založil nepresnou rozohrávkou protiútok Barcelony, na ktorého konci Messi svojou slabšou pravačkou presne trafil pod brvno.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty zavŕšil svoj jubilejný päťdesiaty hetrik v kariére v 85. minúte, keď sa po zblokovanej strele dostal sám pred Vaclíka a jemným oblúčikom strelil svoj 25. ligový gól v sezóne.

Proti Seville sa mu tradične darí, celkovo jej dal už 28 gólov, viac než ktorémukoľvek inému klubu. V nadstavenom čase pridal katalánsky veľkoklub štvrtý zásah, Messiho prihrávku za obranu zužitkoval Suárez.

„Zvíťaziť v Seville je vždy veľmi náročné. Získali sme veľmi cenné tri body, no o zisku titulu ešte nie je rozhodnuté. čaká nás ešte dlhá cesta“ povedal argentínsky kanonier pre akreditované médiá.

Celta Vigo remizovala na ihrisku Alavésu 0:0, slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral v drese hostí celý zápas. Galícijčania získali z ostatných desiatich duelov dokopy päť bodov a pohybujú sa iba tesne nad hranicou zostupu.