Dúbravka vychytal ďalšie čisté konto, Tottenham už aj s Kanom zakopol

, , 23.02.2019 15:33, aktualizované: 21:01
Martin Dúbravka
Brankár Newcastlu United Martin Dúbravka počas zápasu s Huddersfieldom. Autor: ,

Futbalisti Newcastlu United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom zvíťazili v 27. kole anglickej Premier League nad beznádejne posledným Huddersfieldom Town 2:0.

Domáci zlomili odpor oslabených hostí na začiatku druhého dejstva. V 46. minúte otvoril gólový účet stretnutia venezuelský útočník José Rondón, v 52. minúte pridal druhý gól Newcastlu Španiel Ayoze Pérez.

Tretí Tottenham prehral na ihrisku Burnley 1:2. Diváci na štadióne Turf Moor videli góly až v druhom dejstve.

V 57. minúte rozohral rohový kop Dwight McNeil a hlavička novozélandského útočníka Chrisa Wooda sa odrazila od žrde do bránky. Už o osem minút sa však dostal k slovu navrátilec po zranení Harry Kane a najlepší strelec „kohútov“ nedal gólmanovi Tomovi Heatonovi šancu.

Radosť Chrisa Wooda z Burnley počas zápasu s...
Radosť Chrisa Wooda z Burnley počas zápasu s Tottenhamom. Autor: Reuters, CARL RECINE

Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času využil Clarets chybu Sergeho Auriera a prihrávku striedajúceho Johanna Gudmundssona poslal zblízka do bránky Ashley Barnes.

V prípade nedeľňajšej výhry Liverpoolu bude tretí Tottenham na prvé miesto strácať už osem bodov.

Premier League – 27. kolo:

Burnley – Tottenham 2:1 (0:0)
Góly: 57. Wood, 84. Barnes – 65. Kane

Bournemouth – Wolverhampton 1:1 (1:0)
Góly: 14. J. King (z pok. kopu) – 83. R. Jiménez

Newcastle – Huddersfield 2:0 (0:0)
Góly: 46. Rondón, 52. Ayoze Pérez, ČK: T. Smith (Huddersfield)
Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý duel

Leicester – Crystal Palace 1:4 (0:1)
Góly: 64. J. Evans – 70. a 90.+ Zaha, 40. Batshuayi, 81. Milivojevič (z pok. kopu)