Duda len nastavil nohu. A sledoval plán B od Kaloua

Bezchybná defenzíva a gólová hitparáda s výrazným prispením Ondreja Dudu. Domácu neporazenosť Mönchengladbachu v tomto ročníku Bundesligy ukončili futbalisti Herthy.

10.02.2019 12:45
Nemecko futbal Norimberg Hertha Duda Foto: ,
Gólová radosť hráčov Herthy, uprostred Ondrej Duda.

Berlínčanom sa to podarilo vskutku parádne. Proti tretej najlepšej ofenzíve najvyššej nemeckej súťaže predviedli podľa trénera Pála Dárdaia i viacerých hráčov najlepší defenzívny výkon v sezóne.

Skvelá práca pred vlastnou šestnástkou by však vyšla nazmar, keby sa hostia nedokázali presadiť na opačnom konci ihriska. Starej dáme z Berlína sa to podarilo trikrát a všetky tri góly stáli za to.

"Najlepšia obrana je držať súpera čo najďalej od našej bránky. To sa nám podarilo a sme spokojní,” hodnotil víťazstvo 3:0 Salomon Kalou.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

What a win ⚡️⚡️⚡️ team work

Príspevok, ktorý zdieľa Ondrej Duda (@dudao_10),

Reprezentant Pobrežia Slonoviny predviedol po polhodine hry najkrajšiu akciu zápasu. Na hranici šestnástky naznačil strelu a dvojica obrancov Borussie jeho presvedčivému kúsku uverila. Kalou sa však neuspokojil. Posunul si loptu popri treťou brániacom hráčovi a otvoril skóre.

"Chcel som strieľať skôr, ale obranca by mi to zblokoval. Preto som potreboval plán B,” smial sa Kalou na klubovej stránke.

V druhom polčase prišli dve hviezdne chvíle slovenského reprezentanta Dudu. Najskôr v 56. minúte zlízal smotanu po skvelej práci spoluhráča Davieho Selkeho. Dvadsaťštyriročný Nemec sa preštrikoval cez nevýraznú obranu Mönchengladbachu a postavil svojho rovesníka zo Sniny pred jednoduchú úlohu.

"Musím sa mu úprimne poďakovať. On za mňa urobil všetku prácu, ja som iba položil nohu na správne miesto,” skonštatoval Duda.

O dvadsať minút si role vymenili a zasadili súperovi definitívny knokaut. Duda patrí k jedným z hráčov, ktorí v Herthe zahrávajú štandardné situácie. Po jednej z nich našiel Selkeho. A ten sa z bezprostrednej blízkosti nepomýlil.

"Borussia je na domácom štadióne veľmi silná. Nečakali sme, že ju zdoláme 3:0, hoci v kútiku duše sme o tom snívali. Ukázali sme potenciál. Boli sme presvedčiví v ofenzíve a nerobili sme chyby vzadu. Nie je však tajomstvom, že to musíme ukazovať pravidelne a nie len občas,” pripomenul Selke.

Práve kolísavosť výkonov stojí Herthu lepšie postavenie. Na tretí Mönchengladbach stráca po 21. kole z ôsmej pozície jedenásť bodov. Postrácala ich najmä s papierovo slabšími súpermi. "Musíme sa od tohto stretnutia odraziť a minimalizovať chyby,” pripomenul Dárdai.

1. Dortmund 21 15 5 1 54:23 50
2. Bayern Mníchov 21 14 3 4 47:24 45
3. Mönchengladbach 21 13 3 5 41:21 42
4. Lipsko 21 11 5 5 38:18 38
5. Frankfurt 21 9 6 6 40:27 33
6. Leverkusen 21 10 3 8 37:32 33
7. Wolfsburg 21 9 5 7 32:30 32
8. Hertha Berlín 21 8 7 6 34:31 31