Madridské derby ovládol Real. Bale strelil stý gól

Futbalisti Celty Vigo podľahli v 23. kole španielskej La Ligy vonku Getafe 1:3.

09.02.2019 15:26 , aktualizované: 18:44

Hostia v zápase rýchlo viedli po góle mexického obrancu Néstora Araúja po priamom kope, lenže potom uvidel v priebehu dvoch minút dve žlté karty uruguajský útočník Maximiliano Gómez a porúčal sa predčasne pod sprchy.

Navyše nedovoleným zákrokom poskytol súperovi penaltu a Jaime Mata vyrovnal v 39. min. Presilovku v druhom polčase klub z predmestia Madridu využil na ďalšie dva presné zásahy. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka presedel duel na lavičke náhradníkov.

Hráči Realu Madridu sa opäť dostávajú do víťazného módu. Svojho mestského rivala Atlético zdolali na jeho štadióne 3:1. Na prvý gól Casemira ešte dokázal úspešne odpovedať Antoine Griezmann, no ešte do prestávky stihol dať víťazný gól z pokutového kopu Sergio Ramos.

Poistku ešte pridal striedajúci Gareth Bale, pre ktorého to bol stý gól v drese Realu. „Biely balet“ si v súťaži pripísal piaty trojbodový zisk po sebe a v tabuľke je už na druhej priečke, na ktorej o bod predstihol práve „Los Colchoneros“. Lídrom súťaže je naďalej FC Barcelona s päťbodovým náskokom a zápasom k dobru.

La Liga – 23. kolo

Getafe – Celta Vigo 3:1 (1:1)
Góly: 39. a 81. Jaime Mata (prvý z pok. koipu), 62. Jorge Molina – 2. Araújo, ČK: 37. M. Gómez (Celta) po 2. ŽK
Stanislav Lobotka (Vigo) sedel na lavičke náhradníkov

Atlético Madrid – Real Madrid 1:3 (1:2)
Góly: 25. Griezmann – 16. Casemiro, 42. Sergio Ramos (z pok. kopu), 74. Bale, ČK. 80. Thomas (Atlético) po druhej ŽK

Espanyol Barcelona – Vallecano 2:1 (0:1)
Góly: 72. Borja Iglesias (z pok. kopu), 90.+ Sergi Darder – 33. A. Ba

Girona – Huesca 0:2 (0:2)
Góly: 35. a 40. Avila, ČK: 68. B. Espinoza (Girona) po 2. ŽK

1. FC Barcelona 22 15 5 2 60:23 50
2. Real Madrid 23 14 3 6 40:27 45
3. Atlético Madrid 23 12 8 3 33:17 44
4. FC Sevilla 22 10 6 6 36:23 36