O záujme čínskych klubov o Mareka Hamšíka sa hovorí už dlhšie. Teraz však jeho odchod z Neapola vyzerá reálne.

Hamšík Foto: ,
Marek Hamšík počas zápasu proti Sampdorii.
debata (14)

Talianska televízia Sky Italia v sobotu večer informovala, že Hamšík sa čoskoro stane posilou čínskeho klubu Dalian Yifeng. Číňania majú za kapitána SSC zaplatiť odstupné 15 miliónov eur.

Rokovania s klubom Dalian Yifeng potvrdil na tlačovej konferencii po zápase so Sampdoriou aj neapolský kouč Carlo Ancelotti. „Rokuje o zmluve s čínskym tímom. Chce novú výzvu a Neapol mu v tom nebude brániť. Klub má k nemu obrovský rešpekt, pretože tu písal históriu. Chce sa posunúť ďalej a my chceme, aby bol šťastný, takže mu umožníme prestúpiť,“ uviedol Ancelotti.

Hamšík by mal podpísať trojročný kontrakt so sezónnym platom vo výške deväť miliónov eur.

Chýry o Hamšíkovom prestupe do Číny komentoval aj jeho spoluhráč Lorenzo Insigne. „Marek je šampión na ihrisku i mimo neho. Je symbolom nášho klubu, veď tu hral takmer 12 rokov. Či odíde alebo nie, je to iba jeho rozhodnutie. Bol by som rád, keby s nami zostal ešte veľa rokov, ale on sa musí rozhodnúť, čo je preňho najlepšie,“ uviedol 27-ročný útočník.

Hamšík odohral za Neapol 519 zápasov s bilanciou 121 gólov a 111 asistencií. V sobotu proti Sampdorii nastúpil na 74 minút. Neapol nedopustil na domácej pôde žiadne prekvapenie a o svojom víťazstve rozhodol dvomi gólmi už v úvodnom dejstve, keď sa presadili Arkadiusz Milik a Lorenzo Insigne.

Na konečných 3:0 upravil v 89. minúte z pokutového kopu Simone Verdi. Pre Hamšíka to bol jeho prvý štart v základnej zostave od decembrového zranenia zadného stehenného svalu.

Oči celého Talianska sa upierali na útočníka hostí Fabia Quagriarellu, ktorý minulý týždeň vyrovnal rekord legendárneho Gabriela Batistutu, keď sa mu podarilo skórovať v jedenástich ligových zápasoch za sebou.

V sobotňajšom dueli však vyšiel prvýkrát od 28. októbra minulého roka strelecky na prázdno a Batistuta tak naďalej zostáva spoludržiteľom rekordu.

Slovenský futbalový stredopoliar Juraj Kucka sa podieľal dvomi asistenciami na nečakanej remíze jeho Parmy na pôde Juventusu Turín 3:3. „Stará dáma“ tak má pred druhým Neapolom už len deväťbodový náskok.

Domáci Turínčania viedli 2:0 i 3:1 po tom, čo dvakrát skóroval a na jeden gól prihral Cristiano Ronaldo, no hostia nakoniec získali bod.

Kucka asistoval na ich prvý gól, ktorý strelil Antonino Barilla, i zásah Gervinha zo 74. minúty. Útočník Pobrežia Slonoviny nakoniec zariadil deľbu bodov v tretej minúte nadstaveného času.