Rodina Salu sa nevzdáva. Na vlastnú pátraciu akciu zozbierala vyše štvrť milióna eur

, 28.01.2019 10:15
Emiliano Sala
Podobizeň Emiliana Salu na štadióne v Marseille. Pred týždňom sa nad Lamanšským prielivom stratilo súkromné lietadlo na palube s argentínskym futbalistom a pilotom Davidom Ibbotsonom. Autor: ,

Na viac než 320-tisíc eur narástla suma, ktorú použijú na súkromné hľadanie zmiznutého argentínskeho futbalistu Emiliana Salu.

Pred týždňom sa stratilo nad Lamanšským prielivom súkromné lietadlo PA-46 Malibu na palube s novou akvizíciou Cardiff City Salom a pilotom Davidom Ibbotsonom. Keď stroj letel v oblasti ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne lietadlo zmizlo z radarov. Oficiálne pátranie po dvojici mužov trvalo tri dni, potom ho príslušné britské úrady ukončili.

Medzitým sa však internetovej stránke GoFundMe spustila akcia na podporu súkromnej akcie hľadania nezvestných a za zozbierané peniaze sa najali dve lode na tento účel. Nové pátranie spustili v sobotu 26. januára. Prispel aj argentínsky prezident Mauricio Macri.

Medzi dovedna 4 422 ľuďmi (údaj z pondelka 28. 1. o 10.00 h), ktorí sa zapojili do zbierky na pátranie po lietadle, sú aj stredopoliar Manchestru City Ilkay Gündogan, tréner FC Nantes Vahid Halilhodžič, krídelník Leicesteru City Demarai Gray, stredopoliar Paríž St. Germain Adrien Rabiot či francúzsky futbalista v službách Bayernu Mníchov Corentin Tolisso.

Nestráca nádej. Sestra Emiliana Salu Romina v...
Nestráca nádej. Sestra Emiliana Salu Romina v Cardiffe verí, že jej brat je v poriadku. Autor: SITA/AP, Adam Hale

Medzi hráčmi, ktorí sa verejne vyjadrili na podporu obnoveného pátrania, je aj argentínska hviezda FC Barcelona Lionel Messi.

Stránku GoFundMe spravuje parížska agentúra Sport Cover, jedným z jej klientov bol aj Emiliano Sala. „Prosím vás, neprestávajte v pátraní. Stále verím, že obaja sú niekde nažive,“ uviedla Salova sestra Romina počas návštevy Cardiffu.

Dvadsaťosemročný argentínsky útočník Sala len pred niekoľkými dňami prestúpil z francúzskeho FC Nantes do tímu waleského účastníka anglickej Premier League Cardiff City za sumu 15 miliónov libier. Tento krok považoval za napredovanie vo svojej kariére.

#Emiliano Sala
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku