Manchester City vyhral na trávniku outsidera, Tottenham udrel v závere

Futbalisti Manchestru City vyhrali v 23. kole anglickej ligy na ihrisku posledného Huddersfieldu 3:0.

20.01.2019 17:24 , aktualizované: 20:11
Leroy Sané Foto: ,
Leroy Sané oslavuje tretí gól Manchestru City na pôde Huddersfieldu.

Po štvrtom víťazstve za sebou zaostávajú obhajcovia titulu na druhom mieste tabuľky stále o štyri body za Liverpoolom.

Hostí poslal do vedenia v 18. minúte brazílsky obranca Danilo, ktorého strelu zo strednej vzdialenosti tečoval hlavou do vlastnej brány stopér Schindler. Favorit definitívne zlomil odpor súpera zlepenými gólmi pred uplynutím hodiny hry. Najprv zakončil presný Saného center z pravej strany hlavou Sterling a o dve minúty neskôr sa po rýchlej kombinácii presadil Sané.

Úspešná útočná trojica Sané, Agüero, Sterling v tejto sezóne v anglickej lige zaznamenala už 28 gólov, teda skoro polovicu zásahov celého tímu (62).

Huddersfield čaká na ligovú výhru už desať zápasov a z posledného miesta stráca na nezostupové pozície desať bodov.

Futbalisti Tottenhamu zvíťazili nad domácim Fulhamom 2:1. Na štadióne Craven Cottage si v 17. min strelil po rohovom kope vlastný gól Fernando Llorente, hostia však dokázali duel otočiť. V úvode druhého polčasu skóroval Dele Alli a vo štvrtej minúte nadstaveného času strhol víťazstvo na stranu Londýnčanov Harry Winks.

„Kohúti“ si tak napravili reputáciu po prehre s Manchestrom United a aj bez zraneného Haryho Kanea zaznamenali už jedenásty triumf na ihriskách súperov.