Parížania sa pomstili Guingampu deviatimi gólmi, domáci debakel Monaka

Futbalisti Paríža St. Germain zdolali posledný Guingamp jednoznačne 9:0 v sobotňajšom zápase 21. kola najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1.

19.01.2019 19:19 , aktualizované: 22:09
Paríž St. Germain Foto: ,
Futbalisti Paríža St. Germain Layvin Kurzawa, Gianluigi Buffon, Kylian Mbappé and Neymar po triumfe nad Guingampom.

Od začiatku stretnutia bolo badať výkonnostný rozdiel medzi mužstvami. V 11. min otvoril skóre Neymar a v závere prvého polčasu naňho nadviazal dvoma gólmi Kylian Mbappé.

V druhom dejstve sa zverenci Thomasa Tuchela rozstrieľali ešte viac. V priebehu šestnástich minút zaznamenal hetrik Edinson Cavani, ten svoj skompletizoval Mbappé a takisto zaťažili konto súpera aj Neymar s Thomasom Meunierom.

Dvaja spoluhráči zaznamenali v jednom zápase francúzskej ligy hetrik po takmer 40 rokoch.

V záverečnej desaťminútovke si domáci fanúšikovia želali desiaty gól, ale ten už nepadol. Napriek tomu dosiahol Paríž St. Germain historicky najvyššie víťazstvo v domácej súťaži a pred druhým Lille zvýšil náskok na trinásť bodov.

Guingamp sa pred deviatimi dňami postarali o senzáciu, práve Parížanov vyradili vo štvrťfinále Ligového pohára.

Ligue 1 – 21. kolo:

Paríž St. Germain – Guingamp 9:0 (3:0)
Góly: 37., 45. a 80. Mbappé, 59., 66. a 75. Cavani, 11. a 68. Neymar, 83. Meunier

AS Monako – Štrasburg 1:5 (1:2)
Góly: 22. Falcao – 12. a 68. Ajorque, 17. Thomasson, 64. I. Sissoko, 90.+ Fofana, ČK: 7. Naldo (Monako) – 69. Mitrovič (Štrasburg)

Nimes – Toulouse 0:1 (0:1)
Gól: 41. Sanogo

Reims – Nice 1:1 (1:0)
Gól: 12. Oudin – 90.+ Walter

1. Paríž St. Germain 19 17 2 0 62:10 53
2. Lille 21 12 4 5 34:21 40
3. St. Étienne 20 10 6 4 31:23 36
4. Lyon 20 9 7 4 33:24 34