Dúbravka má siedme čisté konto, Arsenal si v derby poradil s bezzubou Chelsea

Futbalisti Arsenalu vyhrali v sobotňajšom zápase 23. kola najvyššej anglickej súťaže nad mestským rivalom Chelsea 2:0.

19.01.2019 16:26 , aktualizované: 20:42
Martin Dúbravka Foto: ,
Brankár Newcastlu Martin Dúbravka počas zápasu proti Cardiffu.

V londýnskom derby sa všetko podstatné udialo už v prvom polčase. Počiatočnú aktivitu „kanonierov“ pretavil v 14. min do strelenia vedúceho gólu Alexandre Lacazette a následne na neho nadviazal Laurent Koscielny. Francúzsky obranca sa po centri z ľavej strany presadil proti piatim hráčom súpera a skóroval netypicky ramenom.

Hostia sa v druhom polčase na výraznejší tlak nezmohli a na brankára Lena vyslali jedinú strelu. Arsenal tak po dnešku stráca na „The Blues“ už len tri body.

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili nad Crystal Palace tesne 4:3. The Reds pritom do zápasu nevstúpili vôbec dobre, keď po prvom polčase prehrávali gólom Androsa Townsenda.

V druhom polčase síce Mohamed Salah a Roberto Firmino otočili skóre v prospech domácich, Londýnčanom sa ale podarilo znova vyrovnať zásluhou Jamesa Tomkinsa.

Štvrťhodinu pred koncom pridal druhý gól v stretnutí Mohamed Salah. Následne sa po druhej žltej karte nechal vylúčiť James Milner, zverenci Jürgena Kloppa však napriek tomu skórovali, keď sa presadil Sadio Mané. Tento gól sa ukázal napokon ako veľmi dôležitý a víťazný, keďže pár sekúnd pred záverečným hvizdom znížil na konečných 4:3 Max Meyer.

Mohamed Salah z Liverpoolu po góle do siete... Foto: Reuters, PHIL NOBLE
Mohamed Salah Mohamed Salah z Liverpoolu po góle do siete Crystal Palace.

Newcastle v bránke s Martinom Dúbravkom dosiahol dôležité víťazstvo v boji o záchranu v najvyššej súťaži, keď zdolal Cardiff 3:0 vďaka netradičnému dvojgólovému strelcovi Fabianovi Schärovi, tretí gól pridal v nadstavenom čase Ayoze Pérez.

Dúbravka si tak pripísal už siedme čisté konto v sezóne a v tejto štatistike patrí medzi ligovú elitu.

Manchester United nezaváhal ani v siedmom súťažnom zápase za sebou pod vedením nórskeho kormidelníka Oleho Gunara Solskjaera, keď pred vlastnými divákmi zdolal Brighton tesne 2:1.

Futbalisti Wolverhamptonu zvíťazili nad Leicesterom City 4:3. Domáci mali skvelý štart do zápasu a už po dvanástich minútach viedli dvojgólovým rozdielom – strelecky sa presadili Diogo Jota a Ryan Bennett.

Tréner Wolverhamptonu Nuno Espirito Santo... Foto: Reuters, CRAIG BROUGH
Nuno Espirito Santo, Diogo Jota Tréner Wolverhamptonu Nuno Espirito Santo oslavoval víťazný gól Dioga Jotu so svojimi zverencami.

Krátko po zmene strán sa „líškam“ podarilo vyrovnať, keď im pomohol aj vlastný gól domáceho kapitána Conora Coadyho. Ako prvý hráč od roku 2012 strelil vlastný gól v dvoch po sebe idúcich zápasoch Premier League.

Zverenci Nuna Espírita Santa po hodine hry znovu viedli, ale v 87. min Wes Morgan presnou hlavičkou vyrovnal skóre na 3:3. Už sa zdalo, že sa zápas skončí remízou, ale v nadstavenom čase skompletizoval hetrik portugalský útočník Diogo Jota.

Stal sa prvým hráčom Wolves od roku 1977, ktorý zavŕšil v najvyššej anglickej súťaži hetrik.

Premier League – 23. kolo:

Wolverhampton – Leicester City 4:3 (2:0)
Góly: 4. a 64. a 90.+ Jota, 12. R. Bennett – 47. Gray, 51. Coady (vlastný), 87. W. Morgan

Bournemouth – West Ham 2:0 (0:0)
Góly: 54. Wilson, 90.+ King

FC Liverpool – Crystal Palace 4:3 (0:1)
Góly: 47. a 75. Salah, 53. Firmino, 90.+ Mane – 34. Townsend, 65. Tomkins, 90.+ Meyer ČK: 89. Milner (Liverpool, po druhej ŽK)

Manchester United – Brighton 2:1 (2:0)
Góly: 27. Pogba (z pok. kopu), 42. Rashford – 72. Gross

Newcastle – Cardiff 3:0 (1:0)
Góly: 24. a 63. Schär, 90.+ Ayoze Pérez

Southampton – Everton 2:1 (0:0)
Góly: 50. Ward-Prowse, 64. Digne (vl.) – 90.+ Sigurdsson

Watford – Burnley 0:0

Arsenal – FC Chelsea 2:0 (2:0)