Taliansky Superpohár hostia Saudi. Hanba, futbal je otrokom biznisu, hromží minister

03.01.2019 21:12
Cristiano Ronaldo, Ignazio Abate
Útočník Juventusu Cristiano Ronaldo (vpravo) v súboji s Ignaziom Abatem z AC Miláno. Autor: ,

Rozhodnutie organizovať zápas o taliansky futbalový Superpohár v Saudskej Arábii čelí poriadnej kritike zo strany talianskej vlády.

Minister vnútra Matteo Salvini označil za veľkú hanbu, že duel sa uskutoční v krajine, v ktorej ženy nemôžu chodiť na štadióny voľne bez doprovodu muža.

„Taký duel ani nechcem pozerať,“ vyhlásil Salvini, ktorý je priaznivcom AC Miláno. Práve jeho miláčikovia už 16. januára nastúpia v arabskej krajine proti Juventusu Turín. „Futbal sa stal otrokom biznisu a televízie,“ pokračoval Salvini.

Prezident najvyššej talianskej futbalovej súťaže Gaetano Micciche reagoval, že na súboj medzi Milánčanmi a Turínčanmi môžu prísť ženy aj bez mužského sprievodu, bude to historicky prvé medzinárodné podujatie s účasťou žien na tribúnach v Saudskej Arábie.

Ženy už rok môžu sledovať športové súboje na tribúnach, no nesmú zdieľať rovnaké sektory ako muži a vyhradené majú špeciálne „rodinné“ časti. Na základe dohody z júna 2018 sa až tri z najbližších piatich duelov o taliansky futbalový Superpohár uskutočnia v Saudskej Arábii.

Taliani zožali kritiku aj za to, že spomenutý zápas napriek podnetom odmietli presunúť po vražde saudskoarabského novinára Džamála Chášakdžího. Podľa americký spravodajských služieb je korunný princ Muhammad bin Salmán podozrivý z objednávky vraždy prípadne mal o tomto ohavnom čine vopred vedieť.

#Juventus Turín #AC Miláno #Saudská Arábia #Taliansky superpohár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
40,99
Kytica pre pána červené ruže a hypericum

Kytica pre pána červené ruže a hypericum

23,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk