Manchester City ukončil sériu dvoch prehier, Solskjaer polial United živou vodou

30.12.2018 17:30
David Silva
Gólová oslava Davida Silvu. Autor: ,

Futbalistom londýnskej Chelsea stačil i jediný gól k zisku troch bodov na ihrisku Crystal Palace v nedeľňajšom stretnutí 20. kola anglickej Premier League.

Postaral sa o neho krátko po zmene strán francúzsky stredopoliar N'Golo Kanté, ktorý si ideálne nabehol na center Davida Luiza. „Modrí“ sú v tabuľke na štvrtej priečke s jedenásťbodovým odstupom na vedúci FC Liverpool.

Manchester City po dvoch prehrách v sérii potreboval jasne demonštrovať, že je stále kandidátom na titul a odniesol si to zostupom ohrozený Southampton, ktorý podľahol „citizens“ 1:3.

Rozhodujúcou pasážou bol záver prvého polčasu. Najprv si v poslednej minúte strelil vlastný gól James Ward-Prowse a v nadstavenom čase ešte ukrajinský krajný obranca Oleksandr Zinčenko nacentroval presne na hlavu Sergia Agüera a ten uzavrel skóre.

Odkedy na lavičku Manchesteru United zasadol Ole Gunnar Solskjaer, nestratil tento tím ani bod. Tretie víťazstvo v sérii prišlo proti Bournemouthu v pomere 4:1, dva góly si pripísal Paul Pogba.

Crystal Palace – Chelsea 0:1 (0:0)
Gól: 51. Kanté

Burnley – West Ham 2:0 (2:0)
Góly: 15. Wood, 34. McNeil

Southampton – Manchester City 1:3 (1:3)
Góly: 37. Höjbjerg – 10. David Silva, 45. Ward-Prowsie (vlastný), 45.+ Agüero, ČK: 85. Höjbjerg (Southampton)

Manchester United – Bournemouth 4:1 (3:1)
Góly: 5. a 33. Pogba, 45. Rashford, 72. Lukaku – 45.+ Aké, ČK: 79. Bailly (Manchester)