Ronaldove dva góly zabezpečili Juve tri body. Škriniar bol opäť ako skala

Futbalisti talianskeho klubu Juventus Turín zvíťazili nad hráčmi Sampdorie Janov 2:1 v sobotňajšom stretnutí 19. kola tamojšej najvyššej súťaže Serie A 2018/2019.

29.12.2018 15:10
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Silné objatie Cristiana Ronalda a Paula Dybalu.

Dvomi gólmi o triumfe „starej dámy“ rozhodol Portugalčan Cristiano Ronaldo, ktorý strelil svoj 48, resp. 49 gól v kalendárnom roku 2018.

Tridsaťtriročný rodák z Madeiry otvoril skóre duelu v 2. min a po vyrovnávajúcom góle od Fabia Quagliarellu z pokutového kopu strelil v 65. min víťazný gól, taktiež strelou z „bieleho bodu“. Sampdoria vyrovnala v nadstavenom čase druhého polčasu na 2:2, gól Riccarda Saponaru však rozhodca neuznal s pomocou systému VAR.

Inter Miláno s Milanom Škriniarom v zostave zvíťazil na ihrisku Empoli tesne 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 72. min Baldé Keita. Škriniar odohral celý duel, ďalší Slovák Samuel Mráz (Empoli) sedel na lavičke náhradníkov.

Fiorentina uhrala na pôde FC Janov bezgólovú remízu. Slovenský obranca „fialiek“ Dávid Hancko presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Atalanta zdolala domáce Sassuolo 6:2. Hetrikom sa na triumfe klubu z Bergama podieľal útočník Josip Iličič. Slovinec pritom prišiel na ihrisko až v 62. min ako striedajúci hráč. Presadil sa v 74., 87. min a v nadstavenom čase II. polčasu.

Juventus Turín – Sampdoria Janov 2:1 (1:1)
Góly: 2. a 65. C. Ronaldo (druhý z pok. kopu) – 33. Quagliarella (z pok. kopu)

Empoli – Inter Miláno 0:1 (0:0)
Gól: 72. B. Keita
Samuel Mráz (Empoli) sedel na lavičke náhradníkov, Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas

FC Janov – Fiorentina 0:0
Dávid Hancko (Fiorentina) sedel na lavičke náhradníkov

Chievo Verona – Frosinone 1:0 (0:0)
Gól: 76. Giaccherini, ČK: 58. Capuano (Frosinone)

Lazio Rím – FC Turín 1:1 (0:1)
Góly: 62. Milinkovič-Savič – 45.+ Belotti (z pok. kopu), ČK: 86. Marušič – 90. Meité

Parma – AS Rím 0:2 (0:0)
Góly: 58. Cristante, 75. Cengiz Ünder

Sassuolo – Atalanta 2:6 (0:2)
Góly: 51. a 57. Duncan – 74., 87. a 90.+ Iličič, 19. D. Zapata, 42. A. Gómez, 54. G. Mancini

Udinese – Cagliari 2:0 (1:0)
Góly: 39. Pussetto, 57. Behrani, ČK: 79. Mandragora – 51. Ceppitelli

Neapol – Bologna 3:2 (1:1)
Góly: 16. a 51. Milik, 88. Mertens – 37. Santander, 80. Danilo