Inter udrel v samom závere, Hamšík sa zranil. Ronaldo zachránil Juventusu bod

Futbalisti AC Miláno nedali v talianskej lige štvrtýkrát za sebou gól a na ihrisku predposledného Frosinone remizovali 0:0.

26.12.2018 14:52 , aktualizované: 23:05
Marek Hamšík, Milan Škriniar Foto: ,
Zranený Marek Hamšík a oslavujúci Milan Škriniar po zápase Inter - Neapol (1:0).

Z posledných štyroch kôl vyťažil slávny klub iba tri body a zdolať nedokázal ani súpera, ktorý má za celú jeseň na konte len jedinú výhru.

„Rossoneri“ pritom mohli bezgólovým sériu čoskoro ukončiť, ale Castillejo v 18. minúte trafil tyč. Na druhej strane sa musel vytiahnuť milánsky brankár Donnarumma, ktorý zneškodnil volej Ghiglioneho, pred polčasom potom gól domáceho celku neplatil kvôli faulu.

Tréner AC Miláno Gennaro Gattuso pred zápasom... Foto: SITA/AP, Federico Proietti
Gennardo Gattuso Tréner AC Miláno Gennaro Gattuso pred zápasom vo Frosinone.

„Takto hrať jednoducho nemôžeme. Vo všetkých súbojoch sme boli neskoro, pokojne sme tu mohli prehrať,“ hneval sa tréner Gattuso.

Futbalisti Juventusu Turín si aj v oslabení udržali neporaziteľnosť, keď remizovali 2:2 na ihrisku Bergama. Bod hosťom zariadil 12 minút pred koncom Cristiano Ronaldo v čase, keď už turínsky tím hral bez vylúčeného Rodriga Bentancura.

Juventus išiel v Bergame rýchlo do vedenia, keď už v druhej minúte nasmeroval loptu do vlastnej bránky domáci stopér Djimsiti. Lenže potom skóre otočil dvoma zásahmi Zapata. Druhý gól dal po rohu krátko po tom, ako dostal druhú žltú kartu Bentancur.

Do hry sa potom dostal aj Ronaldo, ktorý začal len na lavičke, a nakoniec taktiež po rohu zariadil deľbu bodov. Lopta k nemu prepadol do päťky a portugalský kanonier ju hlavou zblízka doklepol do siete. Dvanástym gólom v sezóne sa posunul na druhé miesto v tabuľke strelcov za autora 13 zásahov Piateka.

V nadstavenom čase dokonca dopravil loptu do siete aj Leonardo Bonucci, no obrat sa nekonal pre ofsajd. Okrem Atalanty dokázal Juventus obrať o body iba FC Janov.

Samuel Mráz nastúpil za Empoli prvýkrát od 30. septembra, no jeho tím podľahol FC Turín 0:3. Slovenského útočníka po druhom góle súpera tréner Giuseppe Iachini stiahol z hry.

Inter Miláno doma zvíťazil nad SSC Neapol 1:0, keď o výhre rozhodol v 90.+2 minúte Lautaro Martínez. Celý zápas v drese domácich odohral Milan Škriniar, jeho krajan a kapitán hostí Marek Hamšík duel pre zranenie nedohral a v 24. minúte ho museli vystriedať.

Zápas talianskej ligy Inter Miláno - Neapol Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Tréner Interu Luciano Spalletti počas zápasu s...

Reprezentant SR krátko predtým absolvoval tvrdý súboj so španielskym stredopoliarom domáceho tímu Iglesiasom Borjom Valerom.

Neapol dohrával bez dvoch vylúčených hráčov a prišiel o sériu 10 ligových zápasov bez prehry. Z druhého miesta stráca na lídra Juventus už 9 bodov, Inter je tretí so stratou 5 bodov na SSC.

Serie A – 18. kolo:

Frosinone – AC Miláno 0:0

Atalanta Bergamo – Juventus Turín 2:2 (1:1)
Góly: 24. a 56. Zapata – 2. Djimsiti (vlastný), 78. Ronaldo, ČK: 53. Bentancur (Juventus)

Bologna FC – Lazio Rím 0:2 (0:1)
Góly: 30. Luiz Felipe, 90. Lulič

Cagliari Calcio – FC Janov 1:0 (1:0)
Gól: 45.+3 Farias

ACF Fiorentina – Parma Calcio 0:1 (0:1)
Gól: 45.+2 Inglese, ČK: 65. Hugo (Fiorentina)