Hamšík priviedol Neapol k triumfu, Inter zaváhal, Hancko si na San Sire nezahral

Taliansky klub SSC Neapol v základnej zostave so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 17. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže nad Spalom tesne 1:0 gólom obrancu Raula Albiola.

22.12.2018 17:22 , aktualizované: 23.12.2018 08:09
Marek Hamšík Foto: ,
Kapitán Neapola Marek Hamšík v zápase proti Spalu.

Hamšík s kapitánskou páskou na ruke odohral celý zápas a dostal žltú kartu. Po skončení duelu priznal, že nebolo jednoduché prelomiť obranný val súpera.

"Hostia bránili jedenásti, veľmi ťažko sme sa presadzovali. Hrali sme už aj lepšie, no máme tri body po presnej hlavičke Raula Albiola. V závere duelu nás dvakrát podržal gólman Alex Meret, povedal Hamšík pre svoju oficiálnu webovu stránku.

V najvyššej talianskej súťaži sú v tomto roku na programe ešte dve kolá. Neapolčania odohrajú 26. decembra v Miláne dôležitý zápas proti Interu a o tri dni neskôr privítajú Bolognu. "Po tomto stretnutí sa presunieme na Slovensku. Nový rok privítame na Donovaloch, dodal slovenský stredopoliar.

Samuel Mráz z Empoli sa pri prehre svojho tímu v súboji so Sampdoriou (2:4) na ihrisko nedostal. Fiorentina zvíťazila na San Sire nad AC Miláno 1:0, Dávid Hancko presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili nad Cagliari 3:1. Rimania položili základy svojho triumfu už v prvom polčase. V ňom im dvojgólové vedenie zabezpečili Sergej Milinkovič-Savič a Francesco Acerbi. V 67. minúte navyše pridal ďalší gól aj Senad Lulič. Domáci gólman Strakosha prišiel o čisté konto až v 93. minúte, keď ho prekonal Joao Pedro.

Inter Miláno len remizoval na ihrisku Chieva Verona 1:1. „Nerazzurri“ dostal do vedenia presným zásahom v 39. minúte Chorvát Ivan Perišič, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal Sergio Pellissier. Slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar odohral v drese Milánčanov celý duel.

Vedúci Juventus rovnako nezaváhal a v šlágri sobotňajšieho programu zdolal AS Rím na vlastnom ihrisku najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný gól obhajcu titulu sa postaral v 35. min útočník Mario Mandžukič. „Stará dáma“ ostáva na čele tabuľky o osem bodov pred druhým Neapolom.

Empoli – Sampdoria 2:4 (1:1)
Góly: 11. Pasqual (z pok. kopu), 79. Caputo – 88. a 90.+ Caprari, 41. Gaston Ramirez, 69. Quagliarella
Samuel Mráz (Empoli) sedel na lavičke náhradníkov

FC Janov – Atalanta 3:1 (1:0)
Góly: 45. Toloi (vlastný), 67. Lazovič, 89. Piatek – 55. Zapata (z pok. kopu), ČK: 82. Palomino (po druhej ŽK) a 90.+ Toloi (obaja Atalanta)

Neapol – Spal 1:0 (1:0)
Gól: 45.+ Albiol