Dúbravka vychytal čisté konto, parádny debut Solskjaera, Chelsea a City doma padli

Úradujúci anglický majster Manchester City utrpel v stretnutí 18. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League druhú ligovú prehru v tejto sezóne, keď v domácom prostredí prekvapujúco nestačil na Crystal Palace a podľahol mu 2:3. Citizens tak po tomto kole strácajú na vedúci Liverpool FC už štyri body.

22.12.2018 15:38 , aktualizované: 20:29
debata (2)
Martin Dúbravka a Fabian Schar z Newcastlu sa... Foto: Reuters, SCOTT HEPPELL
Martin Dúbravka, Fabian Schar Martin Dúbravka a Fabian Schar z Newcastlu sa snažia zastaviť hráča Fulhamu Aboubakara Kamaru.

Ďalším miernym prekvapením je triumf Leicestru City na trávniku FC Chelsea. O triumfe „líšok“ na londýnskom Stamford Bridge rozhodol krátko po zmene strán kanonier Jamie Vardy.

Newcastle United v bránke aj so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom remizoval na domácom štadióne s FC Fulham 0:0. Dúbravka neinkasoval už v druhom stretnutí za sebou.

Futbalisti londýnskeho Arsenalu si poradili na domácom štadióne s Burnley 3:1. Hrdinom „kanonierov“ bol dvojgólový gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý skóroval v oboch polčasoch.

Futbalisti Arsenalu po góle Pierra-Emericka... Foto: Reuters, DAVID KLEIN
Arsenal Futbalisti Arsenalu po góle Pierra-Emericka Aubameyanga proti Burnley.

Zaznamenal svoj jedenásty a dvanásty ligový gól, vďaka čomu sa dostal priebežne do čela tabuľky strelcov Premier League. Tretí gól tímu trénera Unaia Emeryho pridal v nadstavenom čase druhého polčasu Alex Iwobi.

Futbalisti Manchsteru United zvíťazili 5:1 na ihrisku Cardiffu. Víťaznú premiéru na lavičke manchesterského klubu má za sebou Nór Ole Gunnar Solskjaer. „Červení diabli“ viedli už do polčasu 3:1 a ani v druhej časti hry nepoľavili z tempa. Naopak, na konečných 5:1 upravil skóre dvoma gólmi Jesse Lingard.

Premier League – 18. kolo:

Arsenal – Burnley 3:1 (1:0)
Góly: 14. a 48. Aubameyang, 90.+ Iwobi – 63. Barnes

Bournemouth – Brighton 2:0 (1:0)
Góly: 21. a 78. Brooks, ČK: 74. Dunk (po druhej ŽK)

Huddersfield – Southampton 1:3 (0:2)
Góly: 58. Billing – 15. Redmond, 42. Ings (z pok. kopu), 71. Obafemi

Chelsea – Leicester 0:1 (0:0)
Gól: 51. Vardy

Manchester City – Crystal Palace 2:3 (1:2)
Góly: 27. Gündogan, 85. De Bruyne – 33. Schlupp, 35. Townsend, 51. Milivojevič (z pok. kopu)

Newcastle United – Fulham 0:0
Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celé stretnutie

West Ham – Watford 0:2 (0:1)
Góly: 30. Deeney (z pok. kopu), 87. Deulofeu

Cardiff City – Manchester United 1:5 (1:3)
Góly: 38. Camarasa (z pok. kopu) – 57. a 90. Lingard, 3. Rashford, 29. A. Herrera, 41. Martial