, 16.12.2018 16:54, aktualizované: 19:12
Danny Ings
Danny Ings zo Southamptonu skóruje proti Arsenalu. Autor: ,

Séria zápasov bez prehry londýnskeho Arsenalu sa skončila na čísle 22.

„Kanonieri“, ktorí naposledy odišli z ihriska v pozícii zdolaného ešte v polovici augusta, v nedeľu nestačili v dueli 17. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League na domáci Southampton, ktorému podľahli 2:3. Zverenci Unaia Emeryho dvakrát vyrovnali zásluhou arménskeho stredopoliara Henricha Mchitarjana, na gól domáceho Charlieho Austina z 85. minúty však už nenašli odpoveď.

Ďalší londýnsky tím Chelsea zvíťazil na ihrisku Brightonu tesne 2:1. „The Blues“ v celom zápase dominovali a rozhodujúci náskok si vybudovali už v prvom polčase, keď skórovali Pedro a Eden Hazard. Domáci potom už len znížili zásluhou presného zásahu Solomona Marcha.

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v šlágri anglickej Premier League nad Manchestrom United 3:1 a vrátili sa na prvé miesto tabuľky o bod pred iný manchesterský tím – City. Platí, že tím Jürgena Kloppa v tomto ligovom ročníku stále nenašiel premožiteľa.

O triumfe „The Reds“ rozhodol striedajúci švajčiarsky reprezentant Xherdan Shaqiri, ktorý prišiel na ihrisko v 70. minúte za stavu 1:1. Gólovo sa presadil v 73. a 80. minúte. United po prehre figurujú až na 6. priečke tabuľky s 19-bodovým mankom na lídra.

Brighton – Chelsea 1:2 (0:2)
Góly: 66. March – 17. Pedro, 33. Hazard

Southampton – Arsenal 3:2 (2:1)
Góly: 20. a 44. Ings, 85. Austin – 28. a 53. Mchitarjan

FC Liverpool – Manchester United 3:1 (1:1)
Góly: 24. Mane, 73. a 80. Shaqiri – 33. Lingard