Moji hráči sú priliš sebavedomí, hneval sa Sarri. Kluby z Manchestru delí už 18 bodov

"Portugalská légia" vo futbalovom klube Wolverhampton Wanderers po Manchestri City, Manchestri United a Arsenale Londýn neprehrala v tohtosezónnych dueloch Premier League ani s mužstvom FC Chelsea.

06.12.2018 10:28
Matteo Guendouzi, Marcos Rojo Foto: ,
Mattea Guendouziho z Arsenalu posiela na trávnik Marcos Rojo (Manchester United).

Po troch zhodných remízach 1:1 zaznamenali „vlci“ v stredajšom dueli 15. kola triumf nad londýnskymi „The Blues“ (2:1).

„Bol to z našej strany veľmi dobrý výkon. To však neznamená, že sme vyriešili všetky naše problémy. Musíme si udržať tento herný štandard. Bolo dôležité, že sme v prvom polčase boli dobre organizovaní. Po zmene strán sme ukázali túžbu útočiť. Chlapci odviedli fantastickú prácu, pretože jediný spôsob, ako zdolať tieto veľké tímy, je behať viac ako oni a využívať šance,“ povedal podľa BBC Sport portugalský tréner „Wolves“ Nuni Espírito Santo.

Rodák z krajiny Svätý Tomáš a Princov ostrov postavil do základnej zostavy štyroch Portugalčanov – Ruia Patrícia (chytajúceho s číslom 11 na chrbte, pozn.), Joaa Moutinha, Rúbena Vinagreho a Dioga Jotu. Posledný menovaný sa mu odvďačil víťazným gólom.

Na lavičke figurovali ďalší dvaja hráči z krajiny majstrov Európy – Hélder Costa a Ivan Cavaleiro, a to ešte na súpiske nebol zranený Rúben Neves či ďalší hráč zo širšieho kádra Pedro Goncalves.

Chelsea v úvodných dvanástich kolách ani raz neokúsila trpkosť prehry, no v ostatných troch ligových dueloch jej hráči až dvakrát schádzali z trávnika so sklonenými hlavami.

„Po tomto zápase sme menej sebaistí, ale možno je to tak lepšie, pretože moji hráči niekedy disponujú prílišným sebavedomím,“ skonštatoval kormideník Londýnčanov Maurizio Sarri. Mužstvo zo Stamford Bridge je v tabuľke na 4. pozícii (31 bodov, pozn.), Wolverhamptonu patrí dvanásta priečka (19).

Dlhé čakanie Arsenalu na body z Old Traffordu

Futbalisti Manchestru United remizovali s londýnskym Arsenalom 2:2 a štvrtýkrát za sebou nedokázali naplno bodovať v Premier League. Zverenci portugalského kouča Josého Mourinha vdvakrát prehrávali a bod im zabezpečil v 69. minúte Jesse Lingard.

„Stále robíme chyby a vždy za nich zaplatíme. Zápas s Arsenalom nebol výnimkou, ale hráčom patrí uznanie, pretože tvrdo bojovali,“ cituje lodivoda „červených diablov“ web BBC.com.

Manchester na domácom trávniku prehrával od 26. min po presnom zásahu Shkodrana Mustafiho, ale už o štyri minúty neskôr vyrovnal Anthony Martial. Podobný scenár sa opakoval aj v druhom dejstve. Londýnčania sa ujali vedenia v 68. min po vlastnom góle Marcusa Roja, no vzápätí kontroval Lingard.

Po skončení duelu nemohol byť úplne spokojný ani jeden z trénerov, pretože remíza nikomu nepomohla. Hráči United neuspeli vo štvrtom ligovom zápase za sebou a momentálne figurujú v tabuľke Premier League až na ôsmej priečke s 23 bodmi, pričom pred nimi sú aj futbalisti Bournemouthu alebo Evertonu.

Manchester stráca na piate miesto zaručujúce účasť v skupinovej fáze Európskej ligy už osem bodov. Práve na tejto pozícii sa nachádza Arsenal, ktorý neprehral dvadsať zápasov v sérii v rámci všetkých súťaží. Jeho odstup od prvého Manchestru City sa však zvýšil na desať bodov. Ešte jedno porovnanie: tabuľkový rozdiel medzi oboma klubmi z Manchestru je po 15. kole už 18-bodový.

„Myslím si, že sme kontrovali hru, v druhom polčase to bolo lepšie ako v prvom. Mohli sme zvíťaziť, ale domáci dvakrát rýchlo odpovedali na naše góly,“ zhodnotil tréner „kanonierov“ Unai Emery.

Stredajší duel na Old Trafford priniesol pár štatistických zaujímavostí. Pred očami boxera Tysona Furyho sa Manchester United a Arsenal prvýkrát od roku 1986 stretli bez toho, aby na lavičke jedného z mužstiev stál Alex Ferguson alebo Arséne Wenger.

Ani zmena hlavného kouča však londýnskemu tímu nepomohla prerušiť nepriaznivú bilanciu v „divadle snov“. Arsenal čaká na ligový triumf na trávniku United od roku 2006.