Dúbravka vychytal remízu v Liverpoole, deľba bodov aj v šlágri, Chelsea zakopla

Futbalisti Newcastlu United remizovali v stredajšom zápase 15. kola anglickej Premier League na ihrisku Evertonu 1:1.

05.12.2018 22:54 , aktualizované: 06.12.2018 08:44
Martin Dúbravka, Cenk Tosun Foto: ,
Brankár Newcastlu Martin Dúbravka zasahuje pri šanci Cenka Tosuna z Evertonu.

Slovenský brankár Martin Dúbravka odchytal za „straky“ celý duel, inkasoval iba raz, keď ho v 38. minúte prekonal po rohovom kope zblízka Brazílčan Richarlison.

„Bol to z našej strany dobrý výkon a sme radi za jeden získaný z bod z náročného zápasu. Remíza je spravodlivá pre obe strany. Ujali sme sa síce vedenia, ale Everton mal viaceré príležitosti na skórovanie,“ povedal žilinský rodák v rozhovore pre klubovú televíziu Newcastlu.

Dúbravka si pripísal v dueli dva úspešné zákroky. V závere úvodného polčasu zneškodnil šancu Tureka Cenka Tosuna a vynikajúci zásah predviedol aj pred gólom Richarlisona, ktorý padol v 38. min.

„Niekedy máte jednoducho smolu, že vytiahnete výborný zákrok a hneď vzápätí inkasujete. Pre mňa je však podstatné, že sme podali dobrý výkon,“ pokračoval.

Newcastle na trávniku favorizovaného súpera v Goodison Parku úspešne odolal hernej prevahe domáceho tímu, ktorý sa mohol pochváliť držaním lopty až 76 %. Vo finálnej fáze však narážal na dobre sformovanú defenzívu súpera alebo na pripraveného Dúbravku.

„Sme mužstvo, ktoré hrá ako kolektív. Víťazíme aj prehrávame spolu, takže je podstatné, aby sme v tomto prístupe pokračovali,“ vysvetlil slovenský reprezentačný gólman. Hráči United nechávajú zabudnúť na slabší začiatok sezóny, keď v úvodných deviatich vystúpeniach získali len dva body. Po pätnástich kolách ich majú na konte trinásť a figurujú na štrnástej pozícii.

„Som rád, že sme fanúšikom ukázali, že dokážeme hrať lepšie ako v predchádzajúcom domácom zápase s West Hamom. Prehrať 0:3 nebolo dobré a po dueli sa mi nezaspávalo ľahko,“ dodal Dúbravka, ktorého čaká najbližší štart v nedeľu proti nováčikovi z Wolverhamptonu.

Štvrté víťazstvo v rade vybojoval FC Liverpool, ktorý uspel na pôde Burnley 3:1.

Domáci viedli gólom Jacka Corka 1:0, druhý tím tabuľky však v záverečnej polhodine dokázal stretnutie zvrátiť tromi gólmi. Najskôr vyrovnal James Milner, po nacvičenom signále priameho kopu poslal hostí do vedenia Roberto Firmino a v nadstavenom čase uzavrel „gólový film“ duelu Švajčiar Xherdan Shaqiri.

V lige je Liverpool stále nezdolaný, z druhej priečky stráca na vedúci Manchester City dva body.

Nedarilo sa londýnskej Chelsea, ktorá prehrala s domácim Wolverhamptonom 1:2, hoci od 19. minúty viedla po góle Rubena Loftusa-Cheeka.

Zverenci Nuna Espírita Santa otočili nepriaznivý stav v priebehu štyroch minút a troch bodov sa dočkali po šiestich stretnutiach. Naopak, „The Blues“ prehrali druhý zápas vonku v sérii a na vedúci Manchester City strácajú už desať bodov.

V šlágri kola Manchester United hral na Old Trafforde s Arsenalom Londýn nerozhodne 2:2. Hostia sa síce dvakrát dostali do vedenia, ale „červení diabli“ zakaždým dokázali vyrovnať. V druhom prípade sa im to dokonca zásluhou Jesseho Lingarda podarilo za necelú minútu.

Zverenci trénera Joseho Mourinha nevyhrali v domácej súťaži už štyri zápasy za sebou a patrí im v tabuľke až ôsma priečka, no zároveň platí, že na štadióne Old Trafford naposledy prehral s „kanoniermi“ ligové stretnutie v septembri 2006. Arsenal je piaty o skóre za štvrtou Chelsea.