Škriniar odohral celý šláger v Ríme, Inter minimálne do pondelka pred Neapolom

Futbalisti Interu Miláno remizovali na pôde AS Rím 2:2 v rámci 14. kola najvyššej talianskej súťaže.

02.12.2018 22:39
Milan Škriniar, Patrik Schick Foto: ,
Obranca Interu Miláno Milan Škriniar v súboji s českým útočník rímskeho AS Patrikom Schickom.

Skóre stretnutia otvoril senegalský útočník Keita Baldé, ale krátko po prestávke vyrovnal vydarenou strelou spoza šestnástky Cengiz Ünder. V 66. min poslal hostí do opätovného vedenia presnou hlavičkou Mauro Icardi, ale no gólový účet stretnutia uzavrel z pokutového kopu Srb Aleksandar Kolarov.

Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za „nerazzurri“ celý zápas. Po neúplnom 14. kole figuruje Inter na druhom mieste s rovnakým počtom bodov ako tretí Neapol, ktorý odohrá zápas v pondelok na pôde Atalanty. Rimania sú siedmi, tesne za pohárovými priečkami.

V úvodnom zápase nedeľňajšieho programu uspelo AC Miláno, ktoré na domácom trávniku zdolalo nováčika z Parmy 2:1. Hostia sa síce na začiatku druhého polčasu ujali vedenia zásluhou Roberta Ingleseho, ale „rossoneri“ vo zvyšku duelu otočili skóre vo svoj prospech.

V 55. minúte sa presadil mladý útočník Patrick Cutrone a o štvrťhodinu neskôr premenil pokutový kop stredopoliar Franck Kessie.

FC Turín – FC Janov 2:1 (2:1)
Góly: 45.+ Ansaldi, 45.+ Belotti (Z pok. kopu) – 36. Kouamé, ČK: 28. Rômulo (Janov) po druhej ŽK

Chievo Verona – Lazio Rím 1:1 (1:0) Góly: 25. Pellissier – 66. Immobile

AS Rím – Inter Miláno 2:2 (0:1)
Góly: 51. Ünder, 73. Kolarov (z pok. kopu) – 37. Baldé, 66. Icardi