Realu pomohol aj vlastný gól Valencie, uspela i Celta bez zraneného Lobotku

Futbalisti Celty Vigo vyhrali v sobotňajšom zápase 14. kola španielskej La Ligy nad Huescou 2:0 a pretrhli trojzápasovú šnúru bez víťazstva.

01.12.2018 15:08 , aktualizované: 22:43
Real Madrid, Valencia Foto: ,
Futbalisti Realu Madrid oslavujú gól v sieti Valencie.

Oba góly domácich strelil útočník Iago Aspas a s desiatimi gólmi sa dostal na čelo tabuľky strelcov, kde je spolu s Christianom Stuanim z Girony.

Aspas strelil úvodný gól v 38. minúte, keď zužitkoval Mallovu prihrávku pred prázdnu bránku. Poistku pridal v 77. minúte po rýchlom brejku. Kanonier Celty piatykrát za sebou pokoril hranicu desiatich gólov v jednej ligovej sezóne.

V belasom drese sa nepredstavil ani jeden z dua slovenských legionárov – Stanislav Lobotka je zranený a Róbert Mazáň sa nedostal na súpisku.

V záverečnom dueli sobotňajšieho programu La Ligy sa zrodilo domáce víťazstvo Realu Madrid nad Valenciou pomerom 2:0.

Real si proti najlepšej defenzíve španielskej ligy v prvom polčase veľa šancí nevytvoril. Napriek tomu sa ujal vedenia už v ôsmej minúte, kedy si Carvajalov center nešťastne zrazil hlavou do vlastnej siete stredopoliar Wass.

Valencia mohla vyrovnať na začiatku druhého polčasu, ale Mina vo vyloženej šanci sám pred Courtoisom prestrelil bránu. Krátko nato stiahol tréner Santiago Solari z ihriska nevýrazného Bala, ktorého nahradil Asensio. Waleský krídelník nedal v La Lige gól v desiatom zápase v rade, čo je jeho najdlhšia séria. Víťazstvo Realu potvrdil až v 83. minúte Vázquez.

V tabuľke sa Real dostal na 5. miesto s 23 bodmi. Na lídra FC Sevilla stráca tri body, ten má ale nedeľňajší zápas na pôde štvrtého Alaves k dobru.

La Liga – 14. kolo:

Celta Vigo – SD Huesca 2:0 (1:0)
Góly: 38. a 77. Aspas

Valladolid – Leganés 2:4 (0:2)
Góly: 50. Toni Suárez, 90.+ Ünal – 66. a 75. G. Carrillo, 11. Siovas, 42. Óscar Rodríguez

Getafe – Espanyol Barcelona 3:0 (0:0)
Góly: 55. Jorge Molina, 65. Jaime Mata, 80. Antunes

Real Madrid – FC Valencia 2:0 (1:0)
Góly: 8. Wass (vlastný), 83. L. Vázquez