Slavia sa jej môže vzdialiť. Oslabená Plzeň zachránila aspoň remízu

Úradujúci český futbalový majster Viktoria Plzeň v zostave so slovenským reprezentantom Patrikom Hrošovským, ktorý odohral celý duel, remizoval na pôde Liberca 1:1 v rámci 16. kola najvyššej domácej súťaže.

23.11.2018 23:15

Hostia hrali od 64. minúty bez vylúčeného Lukáša Hejdu a presilovku za šesť minút zužitkoval premiérovým gólom v najvyššej súťaži Jakub Pešek. Obhajca titulu však aj s desiatimi hráčmi vyrovnal zásluhou gólu striedajúceho Jana Kovaříka z 84. minúty.

V druhom piatkovom zápase vyhrali futbalisti Dukla Praha na domácej pôde 1:0 nad Teplicami. Hostia prišli v druhom polčase o dvoch hráčov, ktorí boli po červených kartách vylúčení.

Sumáre – 16. kolo:

FK Dukla Praha – FK Teplice 1:0 (1:0)
Gól: 17. Djuranovič, ČK: 50. Jindráček, 69. Jeřábek (obaja Teplice)
F. Bilovský (Dukla Praha) do 80. min, I. Schranz (Dukla Praha) od 71. min, brankár M. Hruška do zápasu nezasiahol

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Góly: 71. Pešek 84. Kovařík, ČK: 64. Hejda (Plzeň)
P. Hrošovský odohral celý zápas, R. Procházka a brankár M. Kozáčik do zápasu nezasiahli (všetci Plzeň), M. Koscelník odohral celý zápas, F. Oršula (obaja Liberec) od 87. min