Hapal si môže mädliť ruky. Do tímu mu príde hráč s úžasnou formou

12.11.2018 10:42
Miroslav Stoch
Miroslav Stoch. Autor: ,

Futbalisti SK Slavia Praha majú po prvej polovici základnej dlhodobej časti najvyššej českej súťaže na čele tabuľky dvojbodový náskok pred majstrovskou Viktoriou Plzeň.

Veľkú zásluhu má na tom aj slovenský krídelník Miroslav Stoch, ktorý sa v pozitívnom svetle predviedol aj vo víkendovom zápase 15. kola proti FC Fastav Zlín. V Edene prispel k výhre „zošívaných“ 3:1 opäť dvoma gólmi.

Dvadsaťdeväťročný ofenzívny hráč tesne pred polčasovou prestávkou poslal Slaviu do vedenia, keď z priameho kopu tesne za hranicou šestnástky zakrútil loptu k bližšej žrdi. K zvýšeniu náskoku domácich pomohol Stochov krajan v zlínskom drese Róbert Matejov, ktorý krátko po zmene strán nešťastne zahral rukou pri snahe spracovať loptu. Nariadený pokutový kop premenil Stoch tvrdou strelou.

„Podstatné je, že gólmi pomáham mužstvu a bodujeme. Pred reprezentačnou prestávkou sme stále na 1. mieste, a to je najdôležitejšie. Verím, že takto to bude pokračovať a ešte sa budeme zlepšovať,“ uviedol pre spravodajstvo Českej televízie Stoch, ktorý z ostatných šiestich ligových dueloch skóroval v piatich (strelecky sa nepresadil len v pražskom derby proti Sparte, pozn.) a dosiahol v nich 7 gólov.

V poradí kanonierov I. českej ligy je nitriansky odchovanec, ktorého v nasledujúcich dňoch čaká návrat do reprezentácie SR, s 9 presnými zásahmi aktuálne na 2. mieste za dvanásťgólovým Nikolajom Komličenkom z FK Mladá Boleslav.

16. 1.FK Příbram 30 5 6 19 19:54 21
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.