Juventus dobyl San Siro, smoliarom Higuaín. Inter so Škriniarom zakopol

Futbalisti Interu Miláno so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom prehrali v Bergame s domácou Atalantou prekvapujúco vysoko 1:4 v nedeľňajšom stretnutí 12. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A 2018/2019. Inter zakopol po sedemzápasovej víťaznej sérii.

11.11.2018 14:48 , aktualizované: 22:33
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo oslavuje druhý gól Juventusu do siete AC Miláno.

Domácich dostal do vedenia Holanďan Hans Hateboer už v 9. min, hneď po zmene strán však vyrovnal argentínsky kanonier Interu Mauro Icardi z pokutového kopu. Bol to preňho siedmy ligový gól v tejto sezóne.

Po hodine hry sa presadil Gianluca Mancini a Atalanta v nervóznom závere pridala ešte ďalšie dva góly – v 88. min skóroval Albánec Berat Djimsiti a v nadstavenom čase stretnutia uzavrel presvedčivý domáci triumf Argentínčan Alejandro Gómez.

Domáci potrebovali v prvej polovici na gól 16 striel, ale po zmene strán pridali ďalšie tri presné zásahy len z troch pokusov.

Duel nedohral chorvátsky reprezentant v drese milánskeho klubu Marcelo Brozovič, ktorý po dvoch napomenutiach žltou kartou musel predčasne odísť z trávnika. Slovenský stopér Škriniar bol na trávniku celý zápas, v 41. min dostal žltú kartu.

Obranca Interu Milan Škriniar vidí žltú kartu v... Foto: Reuters, ALBERTO LINGRIA
Milan Škriniar Obranca Interu Milan Škriniar vidí žltú kartu v zápase s Atalantou.

Vo večernom súboji vyhral majstrovský Juventus Turín na San Sire nad AC Miláno 2:0 vďaka gólom navrátilca Maria Mandžukiča a Cristiana Ronalda. Pre portugalského kanoniera to bol ôsmy gól v ligovej sezóne, viac má na konte len Piatek z Janova.

Na konci prvého polčasu nevyužil šancu vyrovnať z penalty Gonzalo Higuaín, trafil len tyč. Smolu podčiarkol koniec druhého polčasu, keď dostal dve žlté karty za nešportové správanie.

Domáci tak dohrávali od 83. minúty v oslabení. Milánčania prehrali po troch víťazných stretnutiach a po 12. kole im patrí piata priečka.

Turínčania sú lídrami tabuľky, v lige ešte neprehrali a na druhý Neapol majú náskok 6 bodov.

Juventus odohral s AC už 229. zápas a v posledných rokoch je oveľa úspešnejší: od januára 2013 turínsky klub zvíťazil pätnásťkrát zo sedemnástich duelov.

Empoli zdolalo doma Udinese 2:0, slovenský útočník Samuel Mráz sedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

Serie A – 12. kolo:

Atalanta Bergamo – Inter Miláno 4:1 (1:0)
Góly: 9. Hateboer, 62. G. Mancini, 88. Djimsiti, 90.+ Alejandro Gómez – 47. Icardi (z pok. kopu), ČK: 90.+ Brozovič (Inter Miláno) po druhej ŽK
Milan Škriniar (Inter Miláno) odohral celý zápas a v 41. min dostal žltú kartu.

AS Rím – Sampdoria Janov 4:1 (1:0)
Góly: 72. a 90.+ El Shaarawy, 19. J. Jesus, 59. Schick – 89. Defrel

Empoli – Udinese 2:1 (1:0)
Góly: 41. Zajc, 51. Caputo – 81. Pussetto
Samuel Mráz (Empoli) sedel na lavičke náhradníkov.

Chievo Verona – Bologna 2:2 (2:1)
Góly: 20. Meggiorini (z pok. kopu), 45. Obi – 5. F. Santander, 56. Orsolini

Sassuolo – Lazio Rím 1:1 (1:1)
Góly: 15. G. Ferrari – 8. Parolo