Dráma v lejaku. Neapolu pomohol vlastný gól, Hamšík odohral celý zápas

Futbalisti SSC Neapol v kádri so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom nestrácajú kontakt s čelom tabuľky najvyššej talianskej súťaže.

10.11.2018 22:49 , aktualizované: 11.11.2018 11:19
Kapitán Neapola Marek Hamšík v súboji na ťažkom... Foto: Reuters, JENNIFER LORENZINI
Marek Hamšík Kapitán Neapola Marek Hamšík v súboji na ťažkom teréne so Stephanom Omeongom z FC Janov.

Sobotňajším večerným triumfom 2:1 na trávniku v Janove nad domácim FC sa dostali na 2. miesto v priebežnej klasifikácii Serie A, na vedúci Juventus Turín majú trojbodový odstup, turínsky klub však odohral o zápas menej.

Neapol mal v Janove sťaženú úlohu: od 20. min prehrával gólom hráča Pobrežia Slonoviny Christiana Kouamého a musel otáčať nepriaznivý stav. Navyše po hodine hry arbiter prerušil duel pre dážď a podmočený trávnik.

Trinásťminútová nútená prestávka prišla napokon „partenopei“ vhod, lebo v 62. min vyrovnal striedajúci Španiel Fabián Ruiz Peňa a v 86. min si dal „vlastenca“ janovský zadák Davide Biraschi. FC Janov naplno nezabodoval už v šiestich dueloch, stále je však jediný tím, ktorý v ligovej sezóne 2018/2019 zabodoval proti Juventusu Turín (remíza 1:1 na pôde favorizovaného súpera, pozn.).

Neapol, za ktorý v sobotu odohral slovenský stredopoliar Marek Hamšík celé stretnutie, v ostatných piatich ligových vystúpeniach neprehral (4 víťazstvá, 1 remíza) a priblížil sa k vedúcemu Juventusu.

„Som hrdý na mojich zverencov, ktorí zvládli náročné podmienky na hracej ploche a bojovali do poslednej minúty o víťazstvo,“ uviedol tréner SSC Neapol Carlo Ancelotti na twitteri. Skúsený kormidelník sa po zápase nerozprával s novinármi, poslal za seba rodinnú náhradu – syna a asistenta manažéra.

„Kouč tiež potrebuje rotovať s kádrom, ktorý má k dispozícii,“ žartoval Davide Ancelotti a už vo vážnejšom tóne doplnil: „Naše víťazstvo v tomto počasí bolo mimoriadne náročné. Toto je pridaná hodnota nášho mužstva, hráči sa dokážu popasovať s ťažkými podmienkami i s nepriaznivým stavom.“

Parma pripravila víťazstvom 2:1 o body FC Turín na jeho ihrisku. Domáci neprehrali šesť zápasov za sebou, no ich sériu ukončili presné zásahy Gervinha a Roberta Ingleseho v prvom polčase.