Šialené bonusy. Neymara odmenia aj za pozdravy či nekritizovanie vedenia PSG

10.11.2018 12:53
Neymar
Najväčšia hviezda Paríža St. Germain Neymar. Autor: ,

Tučný balík zinkasuje aj za gestá, ktoré by mali byť samozrejmosťou každého futbalistu. Francúzska televízia France 2 priniesla zaujímavý pohľad na zmluvu Neymara v Paríži St. Germain.

Hviezdny Brazílčan dostane napríklad ročný bonus 2,5 milióna eur za to, že nebude verejne kritizovať rozhodnutia klubového vedenia či kroky trénera a 375-tisíc eur za to, že pred zápasmi a po nich pozdraví fanúšikov.

Etická klauzula tiež vyžaduje, aby rešpektoval novinárov a vyhýbal sa stávkovaniu v súťažiach, v ktorých figuruje jeho klub.

Zaujimavý je tiež príplatok za úspech v ankete o najlepšieho futbalistu sveta. V prípade umiestnenia v prvej trojke ho klub odmení dvoma miliónmi eur. Neymar jedným z najlepšie zarábajúcich športovcov sveta, ročne si príde na takmer 37 miliónov eur.

V súťaži Ligue 1 chýba systém na udeľovanie pokút, kluby sa preto zameriavajú na príplatky hráčom za vzorové správanie. Pre porovnanie, Neymarov spoluhráč a krajan Thiago Silva zaň dostane odmenu 33-tisíc eur.

V klube úradujúceho francúzskeho majstra sa však vyskytli aj opačné prípady. Taliansky obranca Marco Verratti o odmenu prišiel, keď ho zatkli za šoférovanie pod vplyvom alkoholu.

#Paríž St. Germain #Neymar
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
54,99
Kytica Zimona 12

Kytica Zimona 12

44,99
Flower box čierna kocka "M" červené ruže

Flower box čierna kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk