VIDEO: Komentátor po historickej chvíli šalel. V derby skóroval 14-ročný hráč

05.11.2018 09:47
Cerro Porteno
Futbalisti tímu Cerro Porteno na archívnej snímke. Autor: ,

Paraguajský futbal zažil historický okamih, keď v nedeľňajšom derby tamojšej najvyššej súťaže medzi Olimpia Asunción a Cerro Porteno skóroval ešte len štrnásťročný Fernando Ovelar. Pomohol tým hosťom k remíze 2:2.

Vo veku 14 rokov a 302 dní stanovil Ovelar nový rekord. Doteraz najmladším strelcom paraguajskej súťaže bol Sergio Díaz, ktorý skóroval vo veku 17 rokov, jeden mesiac a 28 dní. Ovelar je zároveň jedným z najmladších strelcov v histórii profesionálneho futbalu.

Mladý útočník sa presadil hneď vo svojom druhom zápase. Do derby nastúpil v základnej zostave a v 16. minúte si nabehol za obranu na kolmú prihrávku. Ocitol sa sám pred vybiehajúcim brankárom, ktorého pohotovo prehodil.

V Južnej Amerike sa kluby tradične neboja dávať šancu veľmi mladým talentom. V Bolívii dokonca padol v roku 2009 absolútny rekord, keď na zápas najvyššej súťaže nastúpil ešte len dvanásťročný Mauricio Baldivieso.

V elitných ligách Európy drží rekord ako najmladší hráč i strelec Paulino Alcántara, ktorý v roku 1912 nastúpil za Barcelonu vo veku 15 rokov, štyri mesiace a 18 dní a hneď strelil hetrik.

#Cerro Porteno #Fernando Ovelar #Olimpia Asunción
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk