Prestížne pražské derby je bez víťaza. Stoch odohral za Slaviu celý zápas

Nedeľňajšie už 290. pražské derby medzi Spartou a Slaviou ako súčasť 14. kola najvyššej českej futbalovej súťaže 2018/2019 sa skončilo nerozhodne 2:2.

04.11.2018 19:18
Slavia Foto: ,
Futbalisti Slavie Praha majú nového trénera.

Na Letnej začali lepšie hostia, ktorí sa zásluhou presnej hlavičky Ondřeja Kúdelu dostali do vedenia. Sparta dokázala vývoj stretnutia otočiť ešte pred prestávkou – na 1:1 vyrovnal ghanský útočník Benjamin Tetteh a v nadstavenom čase prvej časti premenil pokutový kop Guélor Kanga.

Po zmene strán Slavia zvýšila aktivitu, domácich nepustila do zakončenia a napokon aj vyrovnala. V 70. min uzavrel „gólový film“ zápasu Tomáš Souček. Zápas, ktorý sledovalo viac než 17-tisíc fanúšikov, musel rozhodca na pár minút prerušiť pre vyčíňanie domácich fanúšikov s pyrotechnikou.

Sparta Praha – Slavia Praha 2:2 (2:1)
Góly: 42. Tetteh, 45.+ Kanga (z pok. kopu) – 36. Kúdela, 70. T. Souček