Real aj Barcelona dávali góly až v závere. Stačilo im to na víťazstvo

Futbalisti Atlética Madrid si nepripísali proti zostupom ohrozenému Leganésu plný počet bodov a na jeho ihrisku remizovali 1:1 v sobotňajšom stretnutí 11. kola La Ligy.

03.11.2018 18:26 , aktualizované: 23:12
Real Madrid, Valladolid Foto: ,
Momentka zo zápasu Real Madrid - Valladolid.

Dvadsať minút pred koncom otvoril skóre z priameho kopu Antoine Griezmann, no v 82. min zaistil domácim bod Guido Carrillo, ku ktorému sa dostala lopta rovnako po štandardnej situácii.

Real Madrid triumfoval na domácej pôde nad Valladolidom 2:0. Stretnutie bolo dlho vyrovnané, rozhodla až záverečná desaťminútovka. V 83. min nešťastne prekonal vlastného brankára stopér hostí Kiko a o šesť minút neskôr poistil víťazstvo „bieleho baletu“ z pokutového kopu Sergio Ramos.

Hráči FC Barcelona takmer stratili body na ihrisku predposledného Raya Vallecano. Hostia ešte v 87. min prehrávali 1:2, ale napokon triumfovali 3:2. Hrdinami „Blaugranas“ sa stali Ousmane Dembélé a Luis Suárez, ktorí gólmi v závere otočili stav v prospech FC Barcelona. Katalánsky klub si víťazstvom upevnil líderskú pozíciu v La Lige, druhé Atlético Madrid má o štyri body menej.

Leganés – Atlético Madrid 1:1 (0:0)
Góly: 82. Carrillo – 69. Griezmann

Real Madrid – Valladolid 2:0 (0:0)
Góly: 83. Kiko (vlastný), 88. S. Ramos (z pok. kopu)

Valencia – Girona 0:1 (0:0)
Gól: 48. Pons

Rayo Vallecano – FC Barcelona 2:3 (1:1)
Góly: 35. Pozo, 57. Álvaro García – 11. a 90. L. Suárez, 87. O. Dembélé,