Inter so Škriniarom vyhral v Ríme rozdielom triedy, triumf City vo Wembley

Pondelkový šláger 10. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže sa skončil jednoznačným triumfom Interu Miláno.

29.10.2018 22:39 , aktualizované: 23:23
Súboj obrancu Interu Milana Škriniara (vľavo)... Foto: SITA/AP, Alessandra Tarantino
Milan Škriniar, Sergej Milinkovič-Savič Súboj obrancu Interu Milana Škriniara (vľavo) so Sergejom Milinkovičom-Savičom z Lazia.

Klub slovenského obrancu Milana Škriniara, ktorý v strede defenzívy hostí odohral celé stretnutie, vyhral na ihrisku Lazia Rím rozdielom triedy 3:0 (2:0) a v tabuľke Serie A vystriedal na 2. priečke SSC Neapol. Lazio zostalo štvrté.

Po rozpačitom vstupe do ligy sa Inter rozbehol, v Ríme si zverenci trénera Luciana Spallettiho pripísali šiestu výhru za sebou.

Po necelej polhodine hry dostal hostí zblízka do vedenia voľný Icardi, na konci polčasu skóroval po rohovom kope trafil spoza šestnástky Brozovič.

Lazio sa po zmene strán márne snažilo nájsť recept na brankára Handanoviča, naopak náskok Interu poistil v 70. minúte Icardi. Zasekávačkou sa zbavil obrancu a dal šiesty gól v sezóne, ktorým predstihol argentínskych krajanov De Paula z Udine a Higuaína z AC Miláno.

Serie A – 10. kolo:

Lazio Rím – Inter Miláno 0:3 (0:2)
Góly: 28. a 70. Icardi, 41. Brozovič
Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas.

V Londýne rozhodol Mahrez

Futbalisti anglického majstra Manchestru City zvíťazili v 10. kole Premier League vo Wembley nad Tottenhamom Hotspur 1:0. Dostali sa na čelo tabuľky pred FC Liverpool, obaja majú na konte 26 bodov, City má však vďaka najproduktívnej­šiemu útoku a najpevnejšej obrany lepšie skóre.

Na londýnskom štadióne Wembley, ktorého trávnik niesol zjavné stopy po nedeľňajšom zápase NFL v americkom futbale, sa hostia dostali do vedenia už v šiestej minúte.

Sterling prenikol po ľavej strane až k bránkovej čiare a jeho spätnú prihrávku usmernil do siete Alžírčan Mahrez. Gól poslal do neba Vichaiovi Srivaddhanaprab­hovi, tragicky zosnulému majiteľovi klubu z Leicesteru, za ktorý v minulosti hrával.

Piaty tím tabuľky Tottenham v lige vyhral štyri predchádzajúce zápasy, ale tentoraz jeho útočník Kane najprv prestrelil a potom si pri sóle na bránku hostí odkopol loptu. V závere skončila nad brvnom aj Lamelova šanca. Na druhej strane Lloris vychytal Mahreza a Sterling sa po zmene nepresadil pred bránkou súpera.