Hviezdou El Clásica bol Suárez. Real v pondelok mení trénera

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v nedeľňajšom El Clásicu doma nad Realom Madrid jednoznačne 5:1.

28.10.2018 18:15 , aktualizované: 19:18
Suárez Foto: ,
Luis Suárez venoval svoje góly nedávno narodenému synčekovi.

Hetrikom sa pod víťazstvo v 10. kole španielskej ligy podpísal Luis Suárez. Real nevyhral päť ligových zápasov za sebou a z deviatej priečky stráca na lídra Barcelonu už sedem bodov.

Barcelone patril prvý polčas očakávaného súboja, v ktorom sa prvýkrát od roku 2007 neobjavili Lionel Messi ani Cristiano Ronaldo. Katalánci gólovo udreli už v 11. minúte – Jordi Alba dostal dlhý pas na ľavú stranu, vnikol do šestnástky a spätnou prihrávkou medzi dvoch hráčov Realu našiel presne Coutinha, ktorý otvoril skóre.

Po necelej polhodine hry to bolo už 2:0. Raphael Varane vo vlastnej šestnástke trafil zozadu do lýtka Suáreza a rozhodca po využití sytému VAR nariadil penaltu. Sám faulovaný Suárez ju premenil prudkou strelou k pravej žrdi.

Barcelona ovládla El Clásico Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Luis Suárez oslavuje svoj gól do siete Realu...

Kouč Realu Julen Lopetegui do druhého polčasu poslal namiesto Varaneho do hry Lucasa Vázqueza a smerom dopredu jeho tím po prestávke ukázal oveľa viac. Kontaktný gól prišiel v 50. minúte, keď Isco z pravej strany takmer od bránkovej čiary poslal loptu pred bránku, Marc-Andre ter Stegen ju tečoval iba pred nabiehajúceho Marcela a ten ju po spracovaní na prsiach poslal do bránky – 2:1.

Real tlačil ďalej a o päť minút neskôr mohol vyrovnať, no Luka Modrič z dobrej pozície trafil iba ľavú žrď súperovej bránky. V 61. minúte zazvonil na druhej strane do konštrukcie bránky aj Suárez a uruguajský útočník bol napokon hetrikovým hrdinom El Clásica.

Štvrťhodinu pred koncom hlavou zvýšil na 3:1 a v demontáži súpera pokraćoval v 83. minúte, keď zakončil lobom rýchly protiútok svojho tímu. Piaty gól do deravej obrany Realu ešte v 87. minúte pridal Arturo Vidal.

Gareth Bale padá na trávnik po zákroku Gerarda... Foto: SITA/AP, Joan Monfort
Spain Soccer La Liga bale piqué Gareth Bale padá na trávnik po zákroku Gerarda Piquého.

Barcelona vyhrala v El Clásicu na domácej pôde opäť po 3,5 roku, predtým sa naposledy na štadióne Camp Nou tešila z triumfu nad Realom 22. marca 2015 (2:1).

„Ukázali sme, že máme fantastický tím a vedie nás fantastický tréner,“ povedal bezprostredne po zápase pre španielske médiá trojgólový Suárez a vyzdvihol kouča Ernesta Valverdeho.

Stredopoliar Realu Casemiro nechcel viniť z aktuálnej fazóny trénera Lopeteguiho: „Nemôže za to tréner, na vine sme my hráči. Výsledok 1:5 je iba obrazom toho, ako v tejto sezóne hráme. Musíme ukázať viac, viac sa snažiť a behať. V tomto klube musíte nechať na ihrisku všetko, ale tento zápas iba reflektuje, čo sa v tomto ročníku deje.“

V 177. ligovom El Clásicu dosiahla Barcelona v poradí 71. víťazstvo, Real má na konte o jedno viac.

Conte mieri do Madridu

Kríza v hlavnom meste pokračuje, v predchádzajúcich piatich ligových zápasoch získal Real jediný bod. V tabuľke je až deviaty a vedeniu klubu už došla trpezlivosť.

Po zahanbujúcej prehre s najväčším rivalom bude v pondelok nasledovať trénerská výmena. Aspoň tak informujú denník Marca i rozhlasová stanica Onda Cero. Nástupcom Julena Lopeteguiho má byť Talian Antonio Conte.

Podľa španielskych i talianskych médií chcel prezident Florentino Pérez odvolať Lopeteguiho, ktoré zlanáril zo španielskej reprezentácie, už po vydretej výhre v Lige majstrov nad Plzňou.

Futbalisti Getafe zvíťazili nad Betisom Sevilla 2:0. O svojom triumfe rozhodli dvomi gólmi v 60. a 62. minúte, o ktoré sa postarali útočník Jorge Molina a obranca Dimitri Foulquier.