Nezastaviteľný Mbappé. Na štyri góly potreboval necelú štvrťhodinu

Futbalisti Paríža SG v nedeľňajšom šlágri 9. kola francúzskej Ligue 1 deklasovali Olympique Lyon 5:0. Kylian Mbappé zaznamenal štyri góly v rozpätí 61.-74. minúty, v prvom polčase otvoril skóre z jedenástky Neymar.

07.10.2018 23:17
futbal mbappé Foto: ,
Kylian Mbappé a Neymar oslavujú gól do siete Lyonu.

Zverenci trénera Thomasa Tuchela nestratili v doterajšom priebehu súťaže ani bod a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Druhý OSC Lille na nich stráca osem bodov. Deviatym víťazstvom v úvode sezóny zároveň vytvorili nový francúzsky rekord.

Olympique Marseille zvíťazil nad SM Caen 2:0, slovenský reprezentant Tomáš Hubočan sedel iba na domácej lavičke náhradníkov. Monaco prehralo s Rennes 1:2, pripísalo si už tretiu prehru v sérii.

Ligue 1 – 9. kolo

Paríž SG – Olympique Lyon 5:0 (1:0)
Góly: 9. Neymar (z 11 m), 61., 66., 69. a 74. Mbappé, ČK: 32. Kimpembe – 45.+2 Tousart

Girondins Bordeaux – FC Nantes 3:0 (3:0)
Góly: 5. Karamoh, 7. a 42. Kamano (druhý z 11 m)

Olympique Marseille – SM Caen 2:0 (2:0)
Góly: 36. Mitroglu, 45. Thauvin

AS Monaco – Stade Rennes 1:2 (0:1)
Góly: 49. Falcao – 14. Da Silva, 77. Ben Arfa, ČK: 45.+1 Raggi (Monaco)

Viac na túto tému: #futbal #Ligue 1 #Kylian Mbappé