Juventus otočil duel s Neapolom, Hamšík hral do 69. minúty. Škriniar nenastúpil

Futbalisti Juventusu Turín bodovali naplno aj v 7. kole talianskej Serie A. V sobotňajšom šlágri zvíťazili nad SSC Neapol v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom 3:1. Pred Neapolom majú na čele tabuľky už šesťbodový náskok.

29.09.2018 17:49 , aktualizované: 22:34
Marek Hamšík, Blaise Matuidi Foto: ,
Kapitán Neapola Marek Hamšík odkopáva loptu pred Blaisom Matuidim z Juventusu.

Dva góly úradujúceho majstra strelil Mario Mandžukič po akciách Cristiana Ronalda, tretí pridal Leonardo Bonucci. Juventus je v tejto sezóne stále stopercentný a na konte má osem víťazstiev. Uspel aj v úvodnom vystúpení v skupinovej fáze Ligy majstrov, keď vo Valencii triumfoval 2:0.

Neapol začal v Turíne aktívnejšie a v 11. minúte sa ujal vedenia, keď po akcii Allana s Jose Mariom Callejonom skóroval Dries Mertens do prázdnej bránky. V druhej polovici prvého polčasu Juventus prevzal iniciatívu a dočkal sa vyrovnania zásluhou Mandžukiča, ktorý zužitkoval center Ronalda.

Útočník Juventusu Cristiano Ronaldo v šanci... Foto: Reuters, STEFANO RELLANDINI
Cristiano Ronaldo Útočník Juventusu Cristiano Ronaldo v šanci pred brankárom Neapola Davidom Ospinom.

Druhý polčas odštartovali domáci náporom a v 50. minúte druhýkrát udreli. Ronaldova strela spoza šestnástky sa odrazila od bránkovej konštrukcie s Madžukičovi, ktorý ju poslal do siete.

Po hodine hry musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabín Mario Rui a Neapol dohrával s desiatimi. Triumf „starej dámy“ spečatil po rohovom kope Ronalda stopér Bonucci. Gól Ronalda v závere neplatil pre ofsajd.

Futbalisti AS Rím vyhrali v generálke na utorňajší zápas v Lige majstrov s Plzňou nad mestským rivalom Laziom 3:1.

Hlavnou postavou zápasu bol Lorenzo Pellegrini, ktorý prišiel na ihrisko v 36. minúte namiesto zraneného Javiera Pastoreho a pod výsledok sa podpísal gólom a asistenciou.

Tesne pred prestávkou otvoril skóre a potom v 86. minúte pripravil tretí gól pre Federica Fazia. Predtým v 67. minúte vyrovnal Ciro Immobile, ale vedenie AS Rím vzápätí vrátil z priameho kopu Aleksandar Kolarov.

Lorenzo Pellegrini (vľavo) a Edin Džeko z AS... Foto: Reuters, TONY GENTILE
Lorenzo Pellegrini, Edin Džeko Lorenzo Pellegrini (vľavo) a Edin Džeko z AS Rím po víťazstve nad Laziom.

Inter Miláno v zostave bez slovenského reprezentačného obrancu Milana Škriniara zdolal Cagliari 2:0. Škriniar bol na lavičke náhradníkov a do zápasu nezasiahol.