Dúbravka nevychytal hviezdy Leicesteru, kríza United trvá, remíza v šlágri

Futbalisti Newcastlu United v zostave so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom prehrali v sobotňajšom zápase 7. kola anglickej Premier League na domácom ihrisku s Leicestrom City 0:2.

29.09.2018 15:30 , aktualizované: 20:51
Jamie Vardy, Martin Dúbravka Foto: ,
Útočník Leicestru Jamie Vardy prekonáva z penalty brankára Newcastlu United Martina Dúbravku.

Dúbravku najskôr prekonal z penalty Jamie Vardy, druhý gól pridal v 73. minúte hlavou po rohovom kope obranca Harry Maguire. Zverenci Rafaela Beniteza tak zostávajú v pásme zostupu, keď doteraz získali iba dva body.

Futbalisti West Hamu zdolali Manchester United 3:1 a pripísali si prvé domáce ligové víťazstvo v sezóne.

Manchester naopak nevyhral tretí súťažný duel v rade a po siedmich kolách má na konte iba desať bodov, čo je najmenej od sezóny 1989/90.

West Ham si doteraz s poradil s United iba raz z ostatných 19 ligových zápasov, napriek tomu bol od začiatku aktívnejším tímom a už v piatej minúte sa dočkal úvodného gólu.

Tréner Manchestru United José Mourinho pred... Foto: Reuters, MATTHEW CHILDS
José Mourinho Tréner Manchestru United José Mourinho pred oslavujúcimi hráčmi West Hamu.

Zabaleta si nabehol na kolmicu za obranu a presným centrom našiel Andersona, ktorý pätičkou usmernil loptu za De Geu.

Vyrovnať mohol z ojedinelej šance Lukaku, jeho prudká hlavička však skončila na žrdi. „Kladivári“ zvýšili v 43. minúte, keď sa po rohovom kope uvoľnil v pokutovom území Jarmolenko a jeho strelu nešťastne tečoval do vlastnej siete stopér Lindelof.

Dvadsať minút pred koncom stiahol tréner Manchestru José Mourinho z ihriska svoju najväčšiu hviezdu Pogbu a vzápätí znížil po rohovom kope ďalšou pätičkou Rashford.

Hostia sa však dlho netešili, po chybe stopérskej dvojice totiž vrátil West Hamu dvojgólový náskok aktívny Arnautovic. Rakúsky útočník sa v roku 2018 podieľal na 17 góloch (10 gólov, 7 asistencií), iba liverpoolsky Mohamed Salah má v rámci Premier League lepšiu bilanciu (24).

Futbalisti FC Liverpool remizovali v šlágri na ihrisku Chelsea Londýn 1:1. „The Reds“ stratili prvé body v sezóne a v tabuľke klesli na druhé miesto o skóre za úradujúceho šampióna Manchester City.

Chelsea poslal do vedenia v 25. minúte Eden Hazard, ktorý využil presnú kolmicu Matea Kovačiča. Do prestávky mohol vyrovnať hosťujúci Mohamed Salah, svoju veľkú šancu však nevyužil.

V druhom dejstve mali hostia viacero „tutoviek“, no Sadio Mane, Xherdan Shaqiri a ani Roberto Firmino nedokázali prekonať domáceho brankára Kepu Arrizabalagu. Zverenci trénera Jürgena Kloppa sa vyrovnávajúceho gólu napokon dočkali, keď v 89. minúte krásne trafil takmer z 30 metrov striedajúci Daniel Sturridge.