Barcelona iba remizovala v katalánskom derby s Gironou. Má 13 bodov ako Real

23.09.2018 22:50

Futbalisti FC Barcelona iba remizovali v nedeľňajšom dueli 5. kola španielskej La Ligy na domácej pôde s Gironou 2:2. Stratili tak prvé body v novej ligovej sezóne a tabuľku vedú už iba o skóre pred Realom Madrid.

Lionel Messi po nepremenenej šanci proti Girone.
Lionel Messi po nepremenenej šanci proti Girone. Autor: SITA/AP, Manu Fernandez

V katalánskom derby síce favorita poslal do vedenia v 19. minúte Lionel Messi, Barcelona ale potom doplatila na vylúčenie obrancu Clementa Lengleta. Ten opustil ihrisko po faule lakťom a Christian Stuani dvoma gólmi otočil skóre stretnutia. Aspoň bod pre domácich zabezpečil v 63. minúte hlavou Gerard Pique.

Sevilla zvíťazila na ihrisku UD Levante 6:2. Ústrednou postavou stretnutia bol hosťujúci útočník Wissam Ben Yedder, ktorý strelil hetrik už v priebehu prvého polčasu.

UD Levante – FC Sevilla 2:6 (1:4)
Góly: 12. Roger, 90. Kjaer (vlastný) – 11., 35. a 45. Ben Yedder, 21. Carrico, 49. Silva, 59. Sarabia

CF Villarreal – CF Valencia 0:0
ČK: 58. Parejo (Valencia)

Betis Sevilla – Athletic Bilbao 2:2 (0:2)
Góly: 51. Bartra, 68. Canales – 7. Williams, 18. Raul Garcia, ČK: 45. Susaeta (Bilbao)

FC Barcelona – Girona FC 2:2 (1:1)
Góly: 19. Messi, 64. Pique – 45. a 52. Stuani, ČK: 35. Lenglet (Barcelona)