Mráz po debute v Serii A: Gól je krásny bonus. Snáď raz príde aj víťazný

Prišiel, videl, skóroval, ale nezvíťazil. Aj napriek tomu bude prehra s Janovom 1:2 pre Samuela Mráza (21) pamätnou.

27.08.2018 11:23 , aktualizované: 20:28
Samuel Mráz Foto: ,
Samuel Mráz na archívnej snímke.

Slovenský útočník si v nedeľu v drese Empoli odkrútil debut v najvyššej talianskej futbalovej súťaži a hneď ho okorenil premiérovým zásahom v Serii A. „Tréner ma nabádal k tomu, aby som išiel do brankára. Keď dostal náš kapitán loptu, uvedomil som si, že mu musím nabehnúť. Vyšlo to parádne,“ tešil sa trochu sklamaný rodák z Malaciek.

Zaspávalo sa vám ťažko po úspešnom debute?

Aj áno. Bol to vzrušujúci moment, ale trochu to už zo mňa po včerajšom tréningu vyprchalo. Koncentrujeme sa na ďalšie dni.

Ako ste sa cítili, keď na vás tréner ukázal počas rozcvičky pri postrannej čiare?

Bol to neopísateľný moment. Nikdy nezabudnem na to, ako som vybiehal na ihrisko. Predsa – prvýkrát je to vždy špeciálne.

Na ihrisku ste síce neboli ani 20 minút, ale aj to vám stačilo na to, aby vaša premiéra mala prívlastok gólová. Ako k tomu došlo?

Som veľmi šťastný, že skvelá nedeľa mala aj gólový bonus. Bola to pridaná hodnota, hoci mi je ľúto, že nám nepomohla k bodom. Kapitán Giovanni Di Lorenzo skvele nacentroval po zemi. Sú to veci, ktoré často skúšame aj na tréningu. Tréner ma nabádal k tomu, aby som šiel do brankára Marchettiho. Keď dostal Di Lorenzo loptu, uvedomil som si, že mu musím nabehnúť. Vyšlo to parádne.

Zostrih zápasu, Mrázov gól v čase 3.30

Čo ste po strelenom góle prežívali?

Bola to obrovská eufória, hoci nebol čas na oslavu. Mám za sebou krásny večer, hoci som radosť prežíval len vo vnútri. Bolo by lepšie, keby môj gól znamenal remízu alebo víťazstvo. Snáď prídu aj také. Myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme zabojovali o body a udržali sa v najvyššej súťaži.

Empoli už v 18. minúte prehrávalo 0:2. Nečakali ste, že sa na ihrisko dostanete o niečo skôr ako v 77. minúte?

Neriešil som to. Veril som, že svoju šancu dostanem a bolo mi jedno, v ktorej minúte príde. Keď mi asistent trénera povedal, že sa mám poriadne rozcvičiť, tušil som, že príde môj čas. Našťastie sa to naplnilo a mám z toho radosť.

Veríte, že ste trénerovi zamotali hlavu pred nedeľňajším súbojom na pôde Chieva Verona?

V prvom rade sa teším, že som nesklamal jeho dôveru. Ostatné je na ňom. Je na mne, aby som dobre pracoval a využil každú šancu, ktorú dostanem. Nech trvá päť alebo aj deväťdesiat minút.

Začiatky bývajú náročné. Ako ste si v Empoli zvykli?

Je to dobré, som tu druhý mesiac a je to lepšie ako v tom prvom. Keď budem postupne zbierať skúsenosti, bude to ešte lepšie. Zatiaľ som nemal žiadne problémy, snáď to tak aj zostane.

Opustili ste jeden z najlepších slovenských klubov a prestúpili ste k nováčikovi Serie A. Ako vyznie porovnanie Žiliny a Empoli?

V Empoli sa koncentrujeme viac na výsledky ako predvedenú hru. Predsa len je v hre viac ako na Slovensku. Aj z hľadiska infraštruktúry je to o niečo lepšie, čo je pochopiteľné, nakoľko kluby v Serii A majú vyššie rozpočty. Môžu si dovoliť omnoho viac investovať. Čo sa týka práce s mládežou a áčkom, je na tom Žilina porovnateľne dobre.

Reprezentačný tréner Ján Kozák prezradil, že vás pozorne sleduje. Ako to vnímate?

Je to pre mňa pocta. Národnému tímu sa nehovorí nie. Myslím si však, že ešte potrebujem nazbierať viac skúseností, aby som sa v ňom mohol presadiť.

Agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom.