Dortmund si na úvod Bundesligy poradil s Lipskom, Reus dal 100. gól

Futbalisti Dortmundu vstúpili víťazne do novej sezóny nemeckej ligy, keď doma zdolali Lipsko. Na konečných 4:1 pre Borussiu upravil svojím 100. bundesligovým gólom Marco Reus.

26.08.2018 20:36
Marco Reus Foto: ,
Marco Reus sa teší z gólu do siete Lipska.

Mainz zdolal na domácom ihrisku Stuttgart 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 76. minúte striedajúci Anthony Ujah.

Lipsko sa ujalo vedenia už po 32 sekundách hry, keď sa po niekoľkých súbojoch v strede ihriska dostal loptu k Augustinovi a ten sa pred Bürkim nemýlil. Francúzsky útočník strelil najrýchlejší bundesligový gól v histórii klubu. V 21. minúte vyrovnal Dahoud, ktorý naskočil na Schmelzerov center a v akrobatickej pozícii usmernil loptu do siete.

O prvej ligovej výhre pod vedením trénera Luciena Favreho rozhodli hráči Borussie počas štyroch minút pred koncom polčasu. Najprv Sabitzer tečoval Reusov priamy kop hlavou do vlastnej brány a na dvojgólový rozdiel zvýšil nožničkami pri bundesligovej premiére Witsel.

Aj napriek množstvu šancí na oboch stranách padol jediný gól v druhom polčase až v prvej minúte nadstaveného času. Po rýchlom brejku upravil na 4:1 kapitán Dortmundu Reus.