Hviezdne trio si rozdelilo góly PSG. Neymar zdvihol divákov zo sedačiek

Futbalisti Paríža St. Germain vyhrali aj tretí zápas v novej sezóne francúzskej ligy.

25.08.2018 20:35 , aktualizované: 22:02
Edinson Cavani, Neymar, Kylian Mbappé Foto: ,
Edinson Cavani, Neymar a Kylian Mbappé oslavujú gól.

Obhajcovia majstrovského titulu doma zdolali Angers 3:1, keď skórovali všetci traja elitní útočníci Edinson Cavani, Kylian Mbappé a Neymar.

Uruguajčan Cavani, ktorý nastúpil prvýkrát od zranenia lýtka zo svetového šampionátu, otvoril skóre v 12. minúte. O desať minút síce vyrovnal Mangán z penalty, ale hostia remízu udržali len do konca prvého polčasu.

Krátko po zmene strán vrátil parížskemu favoritovi náskok vydareným volejom Francúz Mbappé a devätnásťročný majster sveta ešte v 66. minúte pripravil tretí gól pre Neymara.

Brazílčan sa potom blysol aj efektnou prihrávkou, ktorú si môžete pozrieť vo videu.

PSG uspel aj vo štvrtom súťažnom zápase aktuálneho ročníka pod novým trénerom Thomasom Tuchelom. Jeho zverenci navyše zakaždým dali minimálne tri góly.

Ligue 1 – 3. kolo:

Paríž St. Germain – Angers 3:1 (1:1)
Góly: 12. Cavani, 51. Mbappé, 66. Neymar – 22. Mangani (z pok. kopu)

Amiens – Reims 4:1 (1:0)
Góly: 67. a 73. M. Konaté, 22. Gnahoré, 59. Ghoddos – 85. Cafaro, ČK: 36. Métanire (Reims)

Montpellier – St. Étienne 0:0

Nantes – Caen 1:1 (0:1)
Góly: 80. Sala (z pok. kopu) – 37. Crivelli, ČK: 79. Baysse (Caen) po druhej ŽK

Nice – Dijon 0:4 (0:0)
Góly: 86. a 90.+ J. Keita, 67. Aguerd, 83. O. Haddadi

Toulouse – Nimes 1:0 (0:0)
Gól: 80. Gradel (z pok. kopu)

1. Paríž St. Germain 3 3 0 0 9:2 9