Chelsea v londýnskom derby zdolala Arsenal, Dúbravka s čistým kontom

Futbalisti Chelsea zvíťazili v sobotňajšom londýnskom derby 2. kola Premier League nad Arsenalom tesne 3:2.

18.08.2018 15:41 , aktualizované: 18:07
Martin Dúbravka. Foto: Reuters, ED SYKES
Martin Dúbravka Martin Dúbravka.

„Blues“ boli v úvode aktívnejší a pred bránkou „Gunners“ často horelo. Domáce tribúny vybuchli radosťou už v 9. minúte, keď sa po brejku presadil Pedro a o 11 minút neskôr, keď si Alvaro Morata nabehol na dlhý pas, ustál súboj s obrancom a upravil na 2:0.

Arsenal však zvýšil obrátky a do polčasu vyrovnal. Najprv sa presadil strelou spoza šestnástky Henrich Mchitarjan a o chvíľu neskôr zvnútra Alex Iwobi.

V druhom dejstve však hosťom akoby v ofenzíve došiel dych a nevypracovali si skoro žiadne šance. To domáci ich mali niekoľko a v 81. minúte zariadil ich triumf Marcos Alonso. Chelsea tak figuruje priebežne na čele tabuľky, Arsenal má na konte dve prehry.

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka si nepripísal víťazstvo ani v druhom zápase novej sezóny Jeho Newcastle United bol k nemu v úvodnom sobotňajšom stretnutí 2. kola veľmi blízko, no nakoniec odišiel z Cardiffu s remízou 0:0.

„Straky“ mali najmä počas prvého polčasu niekoľko šancí, pričom súpera pustili iba k jednej strele na bránku. Aj tá prišla až po tom, ako išiel v 66. minúte predčasne pod sprchy Isaac Hayden. Newcastle sa v ďalších minútach zameral najmä na obranu.

No v poslednej 6. minúte nadstaveného času mal superšancu na triumf, keď Sean Morrison zahral v šestnástke rukou a rozhodca nariadil penaltu. Kennedy ju však trestuhodne zahodil.

Filipínsky brankár Etheridge sa stal prvým gólmanom, ktorý chytil penaltu v prvých dvoch zápasoch v najvyššej anglickej súťaži.

Waleský tím neskóroval ani v druhom zápase po návrate medzi elitu. Newcastlu sa nepodarilo predĺžiť svoju rekordnú víťaznú sériu proti jednému klubu, Cardiff zdolal v desiatich predchádzajúcich ligových zápasoch.

Tottenhamskí „kohúti“ uspeli aj v druhom zápase sezóny, keď si doma poradili s Fulhamom 3:1. O góly sa postarali Lucas, Kieran Trippier a Harry Kane, za hostí skorigoval Aleksandar Mitrovič.

Domáci uspeli aj v ďalších dvoch dueloch, keď si Everton poradil so Southamptonom 2:1 a Leicester, ktorý hral od 66. minúty bez vylúčeného Jamieho Vardyho, s Wolverhamptonom Wanderers 2:0. Z hostí sa tešili hráči Bournemouthu, ktorí ukoristili tesný triumf 2:1 z ihriska West Hamu United.

Premier League – 2. kolo:

Cardiff – Newcastle 0:0
ČK: 66. Hayden (Newcastle), Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas a neinkasoval

FC Everton – FC Southampton 2:1 (2:0)
Góly: 15. Walcott, 31. Richarlison – 54. Ings

Leicester City – Wolverhampton Wanderers 2:0 (2:0)
Góly: 29. Doherty (vl.), 45. Maddison, ČK: 66. Vardy (Leicester)

Tottenham Hotspur – FC Fulham 3:1 (1:0)
Góly: 43. Lucas, 74. Trippier, 77. Kane – 52. Mitrovič

West Ham United – AFC Bournemouth 1:2 (1:0)
Góly: 33. Arnautovič (z 11m) – 60. Wilson, 66. Cook

FC Chelsea – Arsenal Londýn 3:2 (2:2)
Góly: 9. Pedro Rodríguez, 20. Morata, 81. Marcos Alonso – 37. Mchitarjan, 41. Iwobi