Dúbravka s ďalším štartom za United, úspešná premiéra Sarriho

Futbalisti Newcastle United prehrali v sobotňajšom zápase úvodného kola anglickej Premier League na domácom štadióne s Tottenhamom Hotspur 1:2.

11.08.2018 15:37 , aktualizované: 18:33
Dúbravka newcastle futbal Foto: ,
Martin Dúbravka v akcii.

V drese domácich odchytal celý duel slovenský reprezentant Martin Dúbravka, ktorý inkasoval prvý gól už v 8. minúte zblízka po hlavičke Jana Vertonghena.

O vyrovnanie sa postaral v 11. minúte Joselu, no o sedm minút neskôr rozhodol o víťazstve „kohútov“ presnou hlavičkou z piatich metrov do protipohybu Dúbravku Dele Alli.

V druhom polčase mohli domáci vyrovnať, ale Mohamed Diame i Salomon Rondon trafili iba konštrukciu súperovej bránky. Na druhej strane sa Dúbravka vyznamenal najmä pri šanci Bena Daviesa.

Začala sa nová sezóna Premier League Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
AFC Bournemouth vs Cardiff City.

„Je dôležité, že sme ligu odštartovali ziskom troch bodov. Čaká nás dlhá sezóna a toto je pre nás pozitívny začiatok,“ povedal po zápase autor víťazného gólu Alli pre Sky Sports.

Kouč Newcastlu Rafael Benítez nebol napriek prehre s výkonom tímu nespokojný: „Zaslúžili sme si aspoň bod. Bojovali sme až do konca a v druhom polčase sme si vypracovali viacero šancí. Doplatili sme na chyby, ale treba uznať aj kvalitu súpera. Pre mňa je dôležité, že sme sa nevzdávali v žiadnom momente.“

Úspešnú ligovú premiéru absolvoval na lavičke Chelsea niekdajší tréner Neapola Maurizio Sarri. Jeho zverenci zvíťazili na pôde Huddersfieldu hladko 3:0. Hostia dali dva góly už v prvom polčase, keď sa strelecky presadili N'Golo Kante a Jorginho z penalty.

Účet uzavrel desať minút pred koncom Pedro. Nedarilo sa nováčikom. Fulham doma nestačil na Crystal Palace 0:2 a Cardiff prehral na pôde Bournemouthu rovnako 0:2.

Premier League – 1. kolo

Newcastle United – Tottenham Hotspur 1:2 (1:2)
Góly: 11. Joselu – 8. Vertonghen, 18. Alli
Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas

AFC Bournemouth – Cardiff City 2:0 (1:0)
Góly: 24. Fraser, 90.+1 Wilson

FC Fulham – Crystal Palace 0:2 (0:1)
Góly: 41. Schlupp, 80. Zaha

Huddersfield Town – Chelsea Londýn 0:3 (0:2)
Góly: 34. Kante, 45. Jorginho (z 11m), 80. Pedro

FC Watford – Brighton & Hove Albion 2:0 (1:0)
Góly: 35. a 54. Pereyra

Wolverhampton Wanderers – FC Everton 2:2 (1:1)
Góly: 44. Neves, 80. Jimenez – 17. a 67. Richarlison, ČK: 40. Jagielka (Everton)

Viac na túto tému: #Premier League #Newcastle United #Martin Dúbravka